28 Ocak 2019 13:42
Son Güncellenme Tarihi: 28 Ocak 2019 17:37

İYİ Parti'den Tunç Soyer açıklaması: Teşkilatımız tepkiyle karşıladı

İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı, CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Tunç Soyer'i göstermesini tepkiyle karşıladıklarını bildirdi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı, CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Tunç Soyer'i göstermesinin ardından yaptığı açıklamada, "CHP Parti Meclisi'nde Sayın Soyer'in aday gösterilmesi ile birlikte, parti tabanımız ve bazı teşkilatlarımızda tepkiyle karşılanmıştır. Bundan sonraki süreçte Sayın Soyer kendi sorumluluğu alanında ve adaylığında kendi üzerine düşeni yapmalıdır" denildi.

Partiden yapılan yazılı açıklamada şunlar ifade edildi:

"İzmir İYİ Parti olarak CHP PM'nin kararını parti hiyerarşisi gereği ve teşkilat disiplinimizin sonucu olarak saygı ile karşılıyoruz. İzmir sorunlarını birlikte yaşadığımız ve birlikte aşacağımız bir kenttir. Bu gerçekten yola çıkılarak, bir işbirliğine gidilmiştir. İzmir, iktidar partisinin 17 yıldır hayalinde ve rüyasında olan bir kenttir. Bu bilinçten hareketle, aday tespitlerinde her kesimi kucaklayacak ve aynı zamanda toplumun belirli kesimlerinin de hassasiyetlerini dikkate alarak bir tercihte bulunulması önceliğimiz iken, son CHP PM'de Sayın Soyer’in aday gösterilmesi ile birlikte parti tabanımız ve bazı teşkilatlarımızda tepkiyle karşılanmıştır. Bundan sonraki süreçte Sayın Soyer kendi sorumluluğu alanında ve adaylığında kendi üzerine düşeni yapmalıdır."

SOYER: BENİMLE İLGİLİ BİRŞEY DEĞİL

Soyer, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklamasının ardından Adnan Menderes Havalimanında kendisini karşılamaya gelenlere teşekkür etti. İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar’ın, “Soyer’in aday gösterilmesi parti tabanımız ve bazı teşkilatlarımızda tepkiyle karşılanmıştır” açıklamasına Soyer, “O, iki Genel Merkezin aralarında yapacakları bir çalışma, benimle ilgili bir şey değil. Genel Başkanlar değerlendirecek” yanıtını verdi.

Soyer, adaylığı ile ilgili “Çok heyecan verici, yepyeni bir şey yaratacağız, toplumda biriken muazzam bir enerji var. Bunu çok doğru yerlere taşıyacağız” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Didim Demokrasi Platformu, yerel yönetim taleplerini açıkladı

SONRAKİ HABER

8’inci Halkevleri Basın, Yayın ve Dayanışma Ödülleri: Evrensel’e 2 ödül

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...