26 Ocak 2019 01:28
Son Güncellenme Tarihi: 26 Ocak 2019 02:22

Önceki gün tahliye edilen Alparslan Kuytul yeniden tutuklandı

Önceki gün cezaevinden tahliye edilen Alparslan Kuytul, saat 23.00'te evine düzenlenen baskınla gözaltına alınıp yeniden tutuklandı.

Fotoğraf: AA

Paylaş

Önceki gün cezaevinden tahliye edilen Alparslan Kuytul, saat 23.00'te terörle mücadele ekipleri tarafından evine düzenlenen baskınla yeniden gözaltına alındı. Dün Kuytul ile birlikte Bolu Cezaevi'nden tahliye edilen Furkan Vakfı Başkanı Ali Alagöz'ün de emniyete götürüldüğü ve yeniden tutuklandıkları aktarıldı.

furkanvakfi.org'da yer alan haberde Kuytul'un evinde akrabaları ile sohbet ettiği esnada gözaltına alındığı ve evindeki çocuklar ile misafirlerin darbedildiği yazıldı.

Anadolu Ajansı, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfına yönelik soruşturma kapsamında tahliye edilen Vakfın Kurucu Genel Başkanı Alparslan Kuytul ve Furkan Vakfı Başkanı Ali Alagöz'ün, duruşma savcısının, Adana 5. Ağır Ceza Mahkemesine itirazı üzerine tekrar tutuklanmasına karar verildiğini aktardı.

Haberde Kuytul ve Alagöz'ün tutuklanarak cezaevine konulduğu belirtildi.

NE OLMUŞTU?

Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfına yönelik soruşturma kapsamında, vakfın kurucu başkanı tutuklu Alparslan Kuytul'un da aralarında yer aldığı 3'ü tutuklu 45 sanık hakkında, ''Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yönetmek", "özel belgede sahtecilik", "dini inanç ve duyguların istismarı suretiyle dolandırıcılık", "kamu kurum ve kuruluşları ve benzeri tüzel kişiliklerin araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık", "mal varlığı değerlerinin gayrimeşru kaynağını gizlemek" suçlarından 3 yıldan 21 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesince görülen ilk duruşmada Veysel Dörtgöz, Alparslan Kuytul ve Ali Alagöz'ün yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verilmişti. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Pentagon: Venezuela'da bir şey olursa destek vermeye hazırız

SONRAKİ HABER

Derbi nedeniyle bazı yollar kapatılacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...