27 Eylül 2012 12:15

Teksim’de polis baskısı artıyor

TEKSİF sendikasına üye oldukları için işten atılan Teksim işçileri, direnişin 53. gününde yine fabrika önünde polis engeline takıldı. Hugo Boss temsilcilerinin Teksim’e ziyaret yapacak olmasının ardından artan polis baskıları karşısında yılmayan direnişçi işçiler, her gün polis ile karşı karşıya gelir oldu.

Teksim’de polis baskısı artıyor

Paylaş

Vatandaşlardan ve mahalle sakinlerinden çevik kuvvete yönelik tepki her geçen gün artıyor. Mahallede oturan bir vatandaş, hakkını savunanlara zorbalıkla müdahale edildiğini ve bu durumdan rahatsızlık duyduğunu belirtti.

İşçiler de valiliğe dilekçe yazıp çevik kuvvetin çekilmesi için müracatta bulunacak. İşçiler, mahalle sakinlerinin de kapısını çalarak onların da valiliğe şikayet dilekçesi yazmasını istedi.

Teksif Örgütlenme Daire Müdürü Asalettin Arslanoğlu ile Türk-İş 1. Bölge Temsilcisi Faruk Büyükkucak, Güngören Belediye Başkanının yanına giderek olay hakkında bilgilendirmede bulundu. Büyükkucak, “Belediye başkanının yanına giderek olayı anlattığımızda işçiler hakkındaki bakış açısının olumlu olduğunu söyledi. Olayla ilgili olarak AKP ile bir ilgisi olmadığını, aslında bireysel bir rica olduğu hakkında bir bilgilendirmede bulundu” dedi. (İstanbul/EVRENSEL)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Tüm nehirlerin yatağı aynı bataklığa doğru akarken

SONRAKİ HABER

Orman işçisi, kesilen ağacın altında kaldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa