Kara Perşembe

Kara Perşembe'de çözüm çağrısı

TUTUKLU Kürt siyasetçileri ve belediye başkanlarının serbest bırakılması talebiyle her hafta gerçekleştirilen ‘Kara Perşembe’ eylemleri için Derik, Kızıltepe, Viranşehir, Kayapınar, Batman, Van ve Özalp belediyeleri önünde bir araya gelen yüzlerce kişi cezaevlerinde yeniden başlayan açlık grevlerine de değinerek, t

TUTUKLU Kürt siyasetçileri ve belediye başkanlarının serbest bırakılması talebiyle her hafta gerçekleştirilen ‘Kara Perşembe’ eylemleri için Derik, Kızıltepe, Viranşehir, Kayapınar, Batman, Van ve Özalp belediyeleri önünde bir araya gelen yüzlerce kişi cezaevlerinde yeniden başlayan açlık grevlerine de değinerek, tutuklular serbest bırakılmasını ve çözüm için adım atılmasını istediler.

Kayapınar Belediyesi çalışanları, tutuklu Belediye Başkanları Zülküf Karatekin, Başkan Yardımcısı Sabahattin Dinç ve Kürt siyasetçileri için 137. haftada da belediye hizmet binası önündeydi. Eyleme belediye yetkilileri ile Barış Anneleri, Kürt Yazarlar Derneği üyeleri, Tüm Bel-Sen, Genel-İş, PSAKD yöneticileri ile belediye çalışanları katıldı. Urfa’nın Viranşehir ilçesi, Mardin’in Derik ve Kızıltepe ilçelerinde, Batman, Van merkez ve Van’ın Özalp ilçelerinde belediye binalaeı önünde bir araya gelen yüzlerce kişide askeri ve siyasi operasyonların durdurulmasını, tutuklu siyasetçilerin serbest bırakılarak, Kürt sorununun demokratik, barışçıl çözümü için müzakerelerin başlaması çağrısı yaptılar. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net