27 Eylül 2012 14:09

Kılıçdaroğlu’dan Erdoğan’a: Hain

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Büyük Anadolu Otel’de yapılan toplantısına katılarak, açılış konuşmasını yaptı. Kılıçdaroğlu, konuşmasında 2003 tarihli bir Wikileaks belgesini göstererek, “Kendi ülkesinin çıkarlarını değil, başka ülkelerin çıkarlarını koruyan bir başbakan bu &u

Kılıçdaroğlu’dan Erdoğan’a: Hain

Paylaş

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Büyük Anadolu Otel’de yapılan toplantısına katılarak, açılış konuşmasını yaptı. Kılıçdaroğlu, konuşmasında 2003 tarihli bir Wikileaks belgesini göstererek, “Kendi ülkesinin çıkarlarını değil, başka ülkelerin çıkarlarını koruyan bir başbakan bu ülkenin başbakanı olamaz. Kendi ülkesini, kendi ülkesinin çıkarlarını korumayan adama hain denir” dedi.

2003 TARİHLİ BİR BELGE

Kılıçdaroğlu’nun basına gösterdiği bu belge, ABD’nin o dönemki Ankara Büyükelçisi Robert Pearson tarafından ABD’ye gönderilen bir kripto. Kılıçdaroğlu o belgeden özetle şu satırları okudu:
“Generaller, Erdoğan’ın davranışlarından büyük rahatsızlık duymaktadır. Erdoğan çok güçlü bir müttefikimizdir, Generallerin bu tutumu Amerikan menfaatlerinin korunması açısından engelleyicidir. Orgeneral Hilmi Özkök’ün sadakatli duruşu sahiplenilmelidir. Muhalif orgeneraller, Orgeneral Hilmi Özkök’ün çizgisine itiraz etmektedirler. Erdoğan, kendisine desteğin devamı halinde ABD’nin bir müttefiki olarak, Ortadoğu ve Irak dahil olmak üzere Türk hava sahasını, kara ve demiryolları ile Mersin ve İskenderun limanlarını kullanımımıza açacağını taahhüt etmektedir. Ancak Türk ordusundaki üst rütbeli subaylar tarafından sürekli engellenmek istenmekteyiz... Bu bakımdan değerlendirildiğinde güçlü bir medya grubunun oluşturulmasına acilen ihtiyaç duyulmaktadır. Bu konu Erdoğan ile paylaşılmış olup, gereğinin değerlendirileceği hakkında olumlu değerlendirmelerin yapıldığı ve yapılacağı teyidi alınmıştır.” (ANKARA)

ÖNCEKİ HABER

Buca’da 4+4+4 eğitim sistemi protesto edildi

SONRAKİ HABER

Kılıçdaroğlu'ya yumruk atan Osman Sarıgün, AKP'den ihraç ediliyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa