11 Ocak 2019 10:46
Son Güncellenme Tarihi: 11 Ocak 2019 11:03

Akar bir kez daha "Önümüzde Menbic ve Fırat'ın doğusu var" dedi

Savunma Bakanı Hulusi Akar, Suriye sınırında incelemeler yaptı, "Önümüzde Menbic, Fırat'ın doğusu var" dedi.

Fotoğraf: Arif Akdoğan/AA

Paylaş

Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Ümit Dündar, Suriye sınırındaki birliklerde incelemelerde bulundu.

Akar, 20 Aralık'taki konuşmasını tekrarlayarak "Önümüzde Menbic, Fırat'ın doğusu var. Bununla alakalı gereken planlamalar yapıldı. Hazırlıklarımız yoğun bir şekilde devam ediyor" dedi.

Fırat'ın doğusuna operasyon için "Yeri ve zamanı geldiğinde, önceki operasyonlara benzer şekilde, buradaki teröristler de kazdıkları çukurlara gömülecek" diyen Akar, "Türkiye Cumhuriyeti devleti, ülkemizde veya sınırlarımız ötesinde, nerede olursa olsun teröre son vermek için son derece kararlı" ifadesini kullandı.

ABD, Türkiye ile Suriye'deki Kürtlere saldırmayacağına ilişkin anlaşma sağlanmadığı müddetçe askerlerinin bölgede kalmaya devam edeceğini açıklamıştı. Bunun üzerine Ankara'dan yapılan bir dizi açıklamada "Kürtleri değil YPG'yi hedef alıyoruz" denilmişti.

Akar, bu vurguyu yinelediği konuşmasında "Tek hedefimiz teröristlerdir. Et ve tırnak gibi olduğumuz Kürt kardeşlerimizle hiçbir sorunumuzun olmadığını akıl sahibi herkes biliyor" dedi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

San Antonio Spurs-Oklahoma City Thunder maçında kırılan rekorlar

SONRAKİ HABER

Metal işçilerinden "sahte mutluluk" maskeli eylem

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...