10 Ocak 2019 20:11
Son Güncellenme Tarihi: 11 Ocak 2019 00:48

11 Ocak Cuma günü kar nedeniyle okulların tatil edildiği ilçeler

Ülkede etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde 11 Ocak Cuma günü eğitime ara verildi.

Fotoğraf: Bülent Temiz/AA

Paylaş

Günlerdir pek çok kentte etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle 11 Ocak Cuma günü eğitime ara verilen il ve ilçeler şöyle:

ORDU AKKUŞ

Ordu'nun Akkuş ilçesinin tamamında, İkizce ilçesinde ise bir mahallede okullarda kar nedeniyle eğitime yarın ara verilecek.

Ordu Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Akkuş ilçemizdeki tüm okullarda, İkizce ilçemizde ise Yoğunoluk Mahallesi'ndeki tüm okullarda, 11 Ocak 2019 Cuma günü eğitim öğretime ara verilmiştir."

Açıklamada, ayrıca İkizce ilçesi Yoğunoluk Mahallesi'nden ilçe merkezindeki okullara taşımalı eğitim ile ulaşımları sağlanan öğrencilere de aynı gün izin verildiği belirtildi. 

SAMSUN TEKKEKÖY

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle taşımalı eğitim yoluyla gelen öğrenciler için eğitime yarın ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Tekkeköy ilçesinde tipi ve rüzgarın sürüklediği kar sonucu mahalle yollarının kapandığı bildirildi. Kapalı mahalle yollarının açılması için çalışmaların devam ettiği belirtilen açıklamada, ilçe merkezine taşımalı eğitim yoluyla gelen öğrenciler için eğitime 11 Ocak Cuma günü bir gün süreyle ara verildiği kaydedildi.

MARAŞ'TA DÖRT İLÇE

Kahramanmaraş'ın 4 ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Alınan bilgiye göre, Elbistan, Nurhak, Afşin ve Ekinözü ilçelerinde Cuma günü tüm okullar, tipi, soğuk hava ve buzlanma nedeniyle tatil edildi.

BİNGÖL KARLIOVA

Bingöl'ün Karlıova ilçesindeki okullarda yoğun kar nedeniyle eğitim öğretime ara verildi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, yoğun kar dolayısıyla ilçe merkezi ve bağlı köylerdeki tüm okullarda eğitim öğretime cuma günü ara verildiği bildirildi. 

Özel İdare ekipleri, kapanan köy yollarını ulaşıma açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Angela Merkel: Mülteci anlaşması arzu ettiğimiz gibi uygulanmadı

SONRAKİ HABER

Okullarda dağıtılan skandal kitaba tepki: Sağcılar Allah topluluğu solcular şeytan

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...