10 Ocak 2019 17:21

Cemal Kaşıkçı’nın adını sokağa verdiler

Uluslararası Af Örgütü üyeleri Cemal Kaşıkçı cinayetinin 100. günü dolayısıyla Suudi Arabistan Başkonsolosluğu önünde açıklama yaptı.

Cemal Kaşıkçı’nın adını sokağa verdiler

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi üyesi bir grup, Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın kaybolmasının yüzüncü gününde Suudi Arabistan Başkonsolosluğu binası önünde açıklama yaptı. Daha sonra Kaşıkçının öldürülmeden önce geçtiği sokağa sembolik olarak ‘Cemal Kaşıkçı Sokağı’ adı verildi.

Grup adına açıklama yapan Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi kampanya sorumlusu Göksu Özahıshalı, “Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kasım ayında Türkiye’nin Birleşmiş Milletlerden soruşturma talep edeceğini söylemiş, her türlü iş birliğine hazır olduklarını ifade etmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Aralık ayında Birleşmiş Milletleri de devreye sokabileceklerini belirtmişti. Uluslararası Af Örgütü Türkiye şubesi olarak 3 aydan uzun bir süre önce katledilen Kaşıkçı için BM’den soruşturma talep edilmesine yönelik çağrımızı tekrarlıyoruz” dedi (İstanbul/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Marmara'da sağanak bekleniyor (11 Ocak 2019)

SONRAKİ HABER

Alkol ve madde bağımlılığı tedavisi görenlerin sayısı yüzde 2200 arttı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa