03 Ocak 2019 18:24

Türkiye Kadın Buluşması'nda yüzlerce kadın bir araya geliyor!

Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce kadının bir araya geleceği ‘Kadın Buluşması’ 5-6 Ocak tarihlerinde İstanbul Fulya Sanat Merkezi'nde yapılacak.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Kadınlar 5-6 Ocak tarihlerinde İstanbul Fulya Sanat Merkezi'nde buluşacak. 164 kadın ve LGBTİ+ kurumunun çağrısıyla yapılacak olan buluşmaya 30'u aşkın ilden yüzlerce kadının katılması bekleniyor. Türkiye Kadın Buluşması'nın sloganı ise ‘Haklarımız, Hayatlarımız, Kazanımlarımız Bizim!’

Türkiye Buluşması için katılım formunu dolduranlar arasında Adana, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Batman, Bingöl, Bursa, Çanakkale, Datça, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Kırklareli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Tarsus, Muğla, Bodrum, Fethiye, Ordu, Samsun, Urfa, Tekirdağ, Trabzon, Didim, Marmaris'ten kadınlar var.

5 Ocak Cumartesi günü sabah oturumunda açılış konuşması ve imza metninin topluca okunarak deklare edilmesinden sonra, sinevizyon gösterimi, aktarımlar ve forum yapılacak. Sonuç bildirgesi buluşmadan sonraki hafta içerisinde kamuoyu ile paylaşılacak.

Buluşmanın programı da paylaşıldı. 2 gün sürecek etkilik programı şöyle:

(HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Yurt genelinde kuvvetli sağanak ve yoğun kar yağışı bekleniyor

SONRAKİ HABER

CHP’li İlgezdi’den Devlet Tiyatroları açıklaması: Böyle giderse oyun sahnelenmeyecek

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...