03 Ocak 2019 18:24

Türkiye Kadın Buluşması'nda yüzlerce kadın bir araya geliyor!

Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce kadının bir araya geleceği ‘Kadın Buluşması’ 5-6 Ocak tarihlerinde İstanbul Fulya Sanat Merkezi'nde yapılacak.

Türkiye Kadın Buluşması'nda yüzlerce kadın bir araya geliyor!

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Kadınlar 5-6 Ocak tarihlerinde İstanbul Fulya Sanat Merkezi'nde buluşacak. 164 kadın ve LGBTİ+ kurumunun çağrısıyla yapılacak olan buluşmaya 30'u aşkın ilden yüzlerce kadının katılması bekleniyor. Türkiye Kadın Buluşması'nın sloganı ise ‘Haklarımız, Hayatlarımız, Kazanımlarımız Bizim!’

Türkiye Buluşması için katılım formunu dolduranlar arasında Adana, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Batman, Bingöl, Bursa, Çanakkale, Datça, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Kırklareli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Tarsus, Muğla, Bodrum, Fethiye, Ordu, Samsun, Urfa, Tekirdağ, Trabzon, Didim, Marmaris'ten kadınlar var.

5 Ocak Cumartesi günü sabah oturumunda açılış konuşması ve imza metninin topluca okunarak deklare edilmesinden sonra, sinevizyon gösterimi, aktarımlar ve forum yapılacak. Sonuç bildirgesi buluşmadan sonraki hafta içerisinde kamuoyu ile paylaşılacak.

Buluşmanın programı da paylaşıldı. 2 gün sürecek etkilik programı şöyle:

Türkiye Kadın Buluşması afişi

(HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Yurt genelinde kuvvetli sağanak ve yoğun kar yağışı bekleniyor

SONRAKİ HABER

Hatay'da inşaattan düşen Suriyeli işçi hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa