03 Ocak 2019 18:11
Son Güncellenme Tarihi: 03 Ocak 2019 20:09

Yurt genelinde kuvvetli sağanak ve yoğun kar yağışı bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ülke genelinde hava durumunun kuvvetli sağanak ve yoğun kar yağışlı geçeceği öngörüldü.

Fotoğraf: Cemal Yurttaş/DHA

Paylaş

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, yarın ülkenin kuzeybatı kesimlerinde hava sıcaklıkların 2 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, sıcaklıkların iç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin altında, doğu kesimlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Yurt genelinde hava durumunun parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batı kesimleriyle Erzurum, Muş, Bingöl ve Diyarbakır çevrelerinin yağışlı geçeceği öngörülüyor.

Muğla, Antalya'nın doğu kesimleri, Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde beklenen yağışlar, Çanakkale, Kırklareli ve Tekirdağ çevreleriyle İstanbul'un batı kesimlerinde ise yoğun kar şeklinde olması tahmin ediliyor.

Yağışlar, Ege, Akdeniz ve Orta Karadeniz kıyılarıyla Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

 İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don ile birlikte Doğu Anadolu'nun doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis görüleceği de tahmin ediliyor. 

Denizlerde ise Batı Karadeniz'de tam fırtına, Doğu Karadeniz'in batısı, Marmara, Kuzey Ege ve Akdeniz'de kuvvetli fırtına ve Güney Ege'de fırtına bekleniyor.

ANTALYA İÇİN KUVVETLİ YAĞIŞ VE FIRTINA UYARISI

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Antalya Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan açıklamaya göre, akşam saatlerinde Antalya'nın doğu ilçelerinde yerel kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak etkili olacak. Kuvvetli yağışın yanı sıra Antalya genelinde rüzgar güney ve güneybatıdan kuvvetli fırtına şeklinde esecek. Ulaşımda aksama, sel, su baskını, yıldırım, çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenme gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların tedbirli olması istendi. (HABER MERKEZİ)

 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Gazeteci olabilmek de Metin olabilmekte

SONRAKİ HABER

Türkiye Kadın Buluşması'nda yüzlerce kadın bir araya geliyor!

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...