03 Ocak 2019 13:24

Minibüste uyuyan üniversite öğrencisini taciz eden sanığa 5 yıl hapis

Minibüste uyuyakalan genç kadına cinsel saldırıda bulunduğu için yargılanan sanık, 'nitelikli cinsel saldırı' suçundan 5 yıl hapis cezası aldı.

Arşiv | Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

İstanbul Tuzla'da 15 Mayıs 2018 tarihinde okula gitmek için bindiği minibüste uyuyakalan üniversite öğrencisi K.B.'ye yönelik cinsel saldırıda bulunduğu için yargılanan A.Ö.T. hakkında açılan davanın karar duruşması İstanbul Anadolu 18. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Mahkeme, sanığı, "Nitelikli cinsel saldırı" suçundan 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

DHA'nın haberine göre, taciz sanığı A.Ö.T. hakkında, "Nitelikli cinsel saldırı" suçundan açılan davanın ilk duruşması 26 Haziran 2018 tarihinde görüldü. Soruşturma kapsamında tutuklanan A.Ö.T., ilk duruşmada, olay tarihinde olayın geçtiği minibüsü binerek arka koltukta oturduğunu, sağındaki ve solundaki yolcuların uyuyakaldığını belirterek, "Ancak müştekinin yanımda oturup oturmadığını hatırlamıyorum. Ben kollarımı önüme doğru bağlayarak oturdum. Ancak bir süre sonra solumda oturan bayan bana bağırmaya başladı. Çantasını bana doğru fırlattı. Ben müştekinin iddia ettiği şekilde bir şey yapmış olsam o kalabalıkta mutlaka biri görürdü ve müdahale ederlerdi. Suçsuzum, beraatimi istiyorum" dedi.

'YANLIŞ ANLAŞILMA SÖZ KONUSU DEĞİL'

Aynı duruşmada dinlenen müşteki K.B. de olay anını anlattı. Üniversite öğrencisi olduğunu söyleyen K.B., o gün okula gitmek için minibüse bindiğini belirterek, "Minibüste en arkada bulunan dörtlü koltuğun sol cam tarafında oturdum. Sanık yanımdaki koltukta oturdu. Sınavlarım olduğu için uyuyakaldım. Uyandığımda sanığın bir elinin pantolonumun üzerinde olduğunu fark ettim. Bağırarak çantamı aldım ve sanığa vurdum. Minibüsteki yolcular sanığa müdahale etti. Kesinlikle bir yanlış anlaşılma söz konusu değildir. Sanıktan şikayetçiyim" dedi.

'NİTELİKLİ CİNSEL SALDIRI' SUÇUNDAN 5 YIL CEZA

Mahkeme, geçtiğimiz günlerde yaptığı karar duruşmasında sanığı, "Nitelikli cinsel saldırı" suçundan 5 yıl hapis cezası ile cezalandırdı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Yunanistan’ın Venezuela konsolosu ölü bulundu

SONRAKİ HABER

Cinsel istismar sanığı "yeterli delil yok" denilerek serbest bırakıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa