BDP: Yeni Akit Üçer’i hedef gösteriyor

BDP: Yeni Akit Üçer’i hedef gösteriyor

BDP Genel Merkezi, Yeni Akit gazetesinin Van’da yaşanan bir olay nedeniyle milletvekilleri Özdal Üçer hakkında yaptığı haberle ilgili açıklama yaptı.Üçer’in karanlık odakların hedefi haline getirilmek isteğini belirten BDP, kamuoyunu ve halkı yayınlanan provokatif haberlere karşı uyardı. Haberlerle ilgili olarak da hukuki işle

BDP Genel Merkezi, Yeni Akit gazetesinin Van’da yaşanan bir olay nedeniyle milletvekilleri Özdal Üçer hakkında yaptığı haberle ilgili açıklama yaptı.

Üçer’in karanlık odakların hedefi haline getirilmek isteğini belirten BDP, kamuoyunu ve halkı yayınlanan provokatif haberlere karşı uyardı. Haberlerle ilgili olarak da hukuki işlem başlatılacağını duyurdu.

‘KOMPLO TEZGAHLANIYOR’

Açıklamada şunlar belirtildi:
“Van Milletvekilimiz Sayın Özdal Üçer’i iki günden bu yana açık hedef olarak gösteren haberlerde yaşanmıştır. Yeni Akit gazetesi ve bazı İnternet sitelerinde, Van’da yaşanan bir olay üzerinden Milletvekilimiz Üçer’e karşı kirli bir komplo tezgahlanmaya çalışılmaktadır. Bu çirkin propagandanın ve komplonun hedefi aynı zamanda partimize yönelik sürdürülen ırkçı linç girişimlerini meşrulaştırmak ve yaygınlaştırmaktır.” (ANKARA)

www.evrensel.net