18 Şubat 2011 02:10

‘350 bin öğretmen atama bekliyor’

EĞİTİM SEN Genel Başkanı Zübeyde Kılıç, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nun her yıl yaz döneminde tek atama yapılacağına ilişkin açıklamalarına tepki gösterdi. Kılıç dün yaptığı yazılı açıklamada, Bakan Çubukçu’nun, Şubat’ta öğretmen ataması yapılmasını talep edenle

‘350 bin öğretmen atama bekliyor’

Paylaş

EĞİTİM SEN Genel Başkanı Zübeyde Kılıç, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nun her yıl yaz döneminde tek atama yapılacağına ilişkin açıklamalarına tepki gösterdi. Kılıç dün yaptığı yazılı açıklamada, Bakan Çubukçu’nun, Şubat’ta öğretmen ataması yapılmasını talep edenleri “öğretmen adaylarının umutları üzerinden beslenenler” olarak nitelendirdiği sözlerini de eleştirdi.
Kılıç,  “2010-2011 eğitim öğretim yılının ikinci yarısının başında olmamıza karşın hala Türkiye’nin dört bir yanında öğretmen bekleyen öğrenciler ve atama bekleyen 350 binin üzerinde öğretmen vardır” dedi.
Ataması yapılmayan öğretmenlerin, Bakan Çubukçu’nun dediği gibi “öğretmen adayı” değil, diplomalarında da yazdığı gibi öğretmen olduklarını ifade eden Kılıç, ataması yapılmayan öğretmenlerin görev yapan öğretmenlerden tek farkının Milli Eğitim Bakanlığı’nın yanlış atama politikaları nedeniyle “işsiz öğretmen” olmaları olduğunu dile getirdi.
Kılıç. ataması yapılmayan öğretmenleri yargılamak yerine, kadrolu olarak atamalarının yapılmasını istedi. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Cemevleri Alevilere değil Diyanete soruluyor

SONRAKİ HABER

Güngören tramvay seferlerinde arıza yaşanıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa