01 Ocak 2019 19:02

Tutuklu eski vekil Abdullah Zeydan da açlık grevine başladı

HDP eski milletvekili Abdullah Zeydan, Leyla Güven'e destek vermek için açlık grevine girdiğini duyurdu.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

HDP eski milletvekili Abdullah Zeydan, tutuklu bulunduğu Edirne Cezaevi’nde Leyla Güven’e destek için açlık grevine başladı. Zeydan, verdiği mesajında “Türkiye son 4 yıldır binlerce insanımızın yaşamına sebep olan bu şiddet sarmalından çıkmanın yolu Sayın Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılmasıdır” dedi.
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari eski milletvekili Abdullah Zeydan, tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nde açlık grevine başladı. Leyla Güven’in, 55’inci gününe giren açlık grevine destek için greve girdiğini duyuran Zeydan, 10 günlük açlık grevi eylemi gerçekleştireceğini belirtti.

Zeydan avukatları aracılığıyla şu mesajı paylaştı: 
 
“DTK Eş Başkanımız ve Hakkari Milletvekilimiz Sayın Leyla Güven, Sayın Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması için 55 gündür bedenini açlığa yatırmıştır. Türkiye son 4 yıldır binlerce insanımızın yaşamına sebep olan bu şiddet sarmalından çıkmanın yolu Sayın Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılmasıdır. Değerli vekilimizin çığlığına, çağrısına destek olmak için 10 günlük açlık grevine başladığımı belirtmek isterim.” (MA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Klasik müzik adını nereden alıyor?

SONRAKİ HABER

Lübnan'da hükümeti protesto eden halka saldırılar sürdü: 114 yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...