01 Ocak 2019 09:32

Yeni yılı maden ocağında karşıladılar

Zonguldak'ta kömür ocağında çalışan işçiler, yerin metrelerce altında pasta keserek yeni yılı kutladı.

Fotoğraf: Ferdi Akıllı/AA

Paylaş

Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde kömür ocağında çalışan işçiler, yerin metrelerce altında pasta keserek yeni yılın gelişini kutladı.

İlçeye bağlı Gelik beldesinde faaliyet gösteren özel bir maden şirketine ait kömür ocağında, 16.00-00.00 vardiyasında tamir tarama ve tahkimat işinde çalışan maden işçileri, girdikleri ocak içinde ahşap direk ve kalaslardan oluşturdukları masa başında toplandı.

İşçiler, masalarındaki "Hoş geldin 2019" yazılı pastayı kesmelerinin ardından birbirlerine pasta ikram ederek, yeni yılın maden ocaklarında kazasız üretim getirmesini diledi.

Hüseyin Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 10 yıldır maden ocağında çalıştığını belirterek, yeni yıla girerken ailesinin yanında olmayı dilediğini ancak yerin altındaki kömürü gün yüzüne çıkararak ekmek parası kazandıklarını söyledi.

Maden işçisi Sönmez Uzuntaş ise yeni yılın maden işçileri için kazasız bir yıl olmasını istediğini vurgulayarak, "Madencilik dünyanın en zor mesleği ve mecburen bunu yapmak zorundayız. Özellikle kış mevsiminde kömürün ne kadar değerli olduğunu vatandaşımız anlıyor. Yılbaşı buruk geçiyor. Maden ocağında çalışıyoruz ve saat: 00.00'dan sonra eve gidiyoruz. Ekmek parası olduğu için katlanıyoruz." diye konuştu. (AA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Yardım çığlığı atan kadın 4'üncü kattan düşerek hayatını kaybetti

SONRAKİ HABER

Putin yeni kabineyi onayladı: Hükümette hangi isimler yer alıyor?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa