26 Eylül 2012 10:07

Vatandaşın huzuru kalmadı

Benzin, otomobil, tapu harcı ve içkiye gelen zamlar halkın huzurunu bozdu.Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın zamlar ‘huzur ortamını korumak için’ açıklamasına vatandaş tepki gösterdi. İstanbul'un Fatih ilçesinde bir pazardayız. Geçtiğimiz haftasonu açıklanan zamların üstüne do

Vatandaşın huzuru kalmadı

Paylaş
Gülçin İlgüz / Selçuk Arslan

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın zamlar ‘huzur ortamını korumak için’ açıklamasına vatandaş tepki gösterdi. İstanbul'un Fatih ilçesinde bir pazardayız. Geçtiğimiz haftasonu açıklanan zamların üstüne doğalgaz ve elektriğe yönelik zam söylentileri vatandaşta ne istikrar ne de huzur bırakmamış.

Pazarda balık satan Esnaf Şevki Dinçer, zamlardan bunalmış. Her geçen gün yeni bir zam açıklandığını söylüyor Dinçer. Hükümete de bir mesaj vermeyi unutmuyor. Hükümetin zam ile yatıp kalktığını ifade eden Dinçer, zamların huzur değil aksine vatandaşın uykusunu getirdiğini belirtiyor.

Esnaf Necibe Gülsen pazarda tekstil ürünleri satıyor. Gülsen’in vergilerden dili yanmış. “Telefonum kapalı olmasında rağmen ayda 25 TL fatura geliyor” diyor. Ali Babacan’ın huzur ve istikrar ortamına dair sözlerini sorduğumuzda ise tepki gösteriyor: “Ne huzurundan söz ediyor? Nasıl bir rahatlık sağlıyor bize, herkes kendi cebini dolduruyor, psikolojimiz bozuldu. Siyaset onun neyine.”

Ev kadını Nazife Şimşir ise benzine gelen zamları konu edinmiş. Çünkü benzinli arabaları var. “Benzine gelen zamlardan dolayı arabayla dışarı çıkamıyoruz” diyor. Öyle ki pazara dahi arabayla gelememişler: “O kadar huzurluyuz ki pazara dahi çıkamıyoruz. Zamlar tamamen huzurumuzu bozdu. Huzursuzluktan düşünemiyor hale geldim.” (İstanbul/EVRENSEL)


 

 

 

 

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Çadır yok direnişe devam

SONRAKİ HABER

Uber'e erişimin engellenmesi davası 3 Temmuz'a ertelendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa