Bakandan Avro krizi kahinliği

Bakandan Avro krizi kahinliği

EKONOMİ Bakanı Zafer Çağlayan, Avrupa’da yaşanan krizin 8-9 yıl daha süreceğini söyledi. Çağlayan, “Türkiye dünyadan bağımsız değil. Dünyadaki kriz küçük de olsa Türkiye’ye de etki edecektir.” dedi.İstanbul Finans Zirvesi’nde konuşan Çağlayan, Türkiye’nin ihracatının y

EKONOMİ Bakanı Zafer Çağlayan, Avrupa’da yaşanan krizin 8-9 yıl daha süreceğini söyledi. Çağlayan, “Türkiye dünyadan bağımsız değil. Dünyadaki kriz küçük de olsa Türkiye’ye de etki edecektir.” dedi.
İstanbul Finans Zirvesi’nde konuşan Çağlayan, Türkiye’nin ihracatının yüzde 40’nı Avrupa’ya yaptığını belirtti. Zafer Çağlayan, “Avrupa’da bankacılık sistemi bir taraftan enjekte edilen parayı bir taraftan toplanan mevduatı Avrupa merkez bankasına yatırıyor. Avrupa Merkez Bankası ve Avrupa bankaları arasında dönen kısır bir döngü. Önce bunun sağlıklı bir yapıya dönmesini istiyoruz. İhracatımızın yüzde 40’ını yaptığımız Avrupa ülkelerinin normale dönmesini istiyoruz. Ancak bunun 8-9 yıl daha böyle devam edeceğini düşünüyorum.” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net