08 Nisan 2011 08:22

Gül: Yanlış anlaşıldım

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ÖSYM başkanından üniversite giriş sınavı konusunda aldığı bilgilerden tatmin olduğuna dair basında eleştirilen sözlerine açıklık getirdi. Kendisinin “nihai” anlamda bir şey söylemediğini, tatminkar açıklamaların ise iddialar üzerine harekete geçen savcılardan geleceğini söyleyen

Gül: Yanlış anlaşıldım

Paylaş

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ÖSYM başkanından üniversite giriş sınavı konusunda aldığı bilgilerden tatmin olduğuna dair basında eleştirilen sözlerine açıklık getirdi. Kendisinin “nihai” anlamda bir şey söylemediğini, tatminkar açıklamaların ise iddialar üzerine harekete geçen savcılardan geleceğini söyleyen Gül, üniversiteye giriş sınavlarıyla ilgili en ufak bir şüphenin olmaması gerektiğini vurguladı.

“ANLATILAN MANTIKLI GELDİ”

ÖSYM başkanını tavsiye üzerine atayan kişi olduğunu da hatırlatan Gül şunları kaydetti: “Kendisinden aldığım bilgiler bana mantıklı geldi. Ama ne diyecektim? Bir devlet kurumunun başına, bir bilim adamı seçilip gelmiş. Bilim adamı olarak bana olup bitenleri bütün açıklığıyla anlattıktan sonra, yok deyip de öğrencilerin, herkesin kafasını mı karıştıracaktım?”

Bu tür sınavlarda hep sorunlar yaşandığına da işaret eden Gül, “Çok zor bir iş. Çok önemli değişiklikler yapıldı. Uzman gözüyle yapılanlara bakılmasını isterim” diye konuştu.

ÖNCEKİ HABER

Kâr eden İDO'yu da sattılar

SONRAKİ HABER

Seramik fabrikasında ücretlerini alamayan işçiler eylem yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa