Ceylan Ertem'in ‘Seni Senin Gibiler Sevsin’ albümünün klibi yayında

Ceyl’an Ertem, yeni albümünün ilk video klibini bestesi Sezen Aksu’ya ait olan 'Nafile Kelam' şarkısına çekti.

26 Aralık 2018 11:05
Son Düzenlenme Tarihi: 26 Aralık 2018 11:37
Paylaş

Alternatif pop müziğinin şarkı yazarı ve yorumcularından Ceyl’an Ertem, yeni albümü “Seni Senin Gibiler Sevsin” ile dinleyicilerle buluştur. Sanatçı, albümün ilk video klibini, sözleri Sibel Algan’a, bestesi ise Sezen Aksu’ya ait olan “Nafile Kelam” şarkısına çekti.

Ekim ayında yayınladığı teklisi “Mavi Çocuklar” ile albüm haberini aylar öncesinden veren Ceyl’an Ertem, geçtiğimiz cuma sevenleriyle buluşturduğu “Seni Senin Gibiler Sevsin” albümünde; bugüne kadar ötekileştirilmiş olan, istenmeyen, korkulan ve sevilmeyen tüm canlılara selam veriyor. Albüm adını, sanatçının yakın arkadaşı Özen Yula’nın bir sözünden alıyor.

SEZEN AKSU, SILA VE MABEL MATİZ’İN YEPYENİ ŞARKILARI

Ceyl’an Ertem’in altıncı stüdyo albümü olan ve Sony Music Türkiye etiketiyle yayınlanan “Seni Senin Gibiler Sevsin”de Sezen Aksu, Sıla ve Mabel Matiz yepyeni şarkılarını sanatçıya emanet etti.

Albümün çıkış şarkısı ise sözleri Sibel Algan’a, müziği ise Ceyl’an Ertem’in “Kahramanım, çocukluk dostum, dert ortağım, şifacım, ezginin ve şiirin büyücüsü” olarak nitelendirdiği Sezen Aksu’ya ait olan “Nafile Kelam” oldu. 

İLK KLİP 'NAFİLE KELAM'A

Ertem, ilk klibini de bu şarkıya çekti. Şarkının düzenlemesi ise Cenk Erdoğan imzası taşıyor.

Vfx tekniği ile çekilen klibin yönetmenliğini Murat Joker üstlendi. Stil danışmanlığını Bilgecan Kocana’nın yaptığı klipte 30 kişilik bir teknik ekip görev aldı. Klipte Ceyl’an Ertem’e İlayda Evgin ve Ekin Ançel de danslarıyla eşlik etti.

Ceyl’an Ertem; bu albümde de Mehmet Güreli’nin “Koş Git Bir De Sen Bak”, Kenan Doğulu’nun “Bugünüm Sensiz Geçti” ve Cihan Mürtezaoğlu’nun “Deli” şarkılarını özel yorumuyla yeniden seslendirdi.

Efe Bahadır, Sinem Sal, Cenk Erdoğan, Ahmet Ali Arslan ve Tamer Karaoğlu’nun da söz ve müziklerinde imzalarının bulunduğu “Seni Senin Gibiler Sevsin” albümünde Ceyl’an Ertem de üç şarkının sözüne bir şarkının ise bestesine kendi imzasını attı.

Ceyl’an Ertem ve Cenk Erdoğan’ın prodüktörlüğünü üstlendiği, 11 şarkıdan oluşan albümün kayıtları Moda’da ve Anadoluhisarı’nda gerçekleştirildi. Aranjelerinde; bir şarkıda Can Güngör’ün, diğer tüm şarkılarda ise Cenk Erdoğan’ın imzasının bulunduğu albümün miksleri Berk Kula, mastering’i ise Grammy ödüllü Randy Merrill tarafından yapıldı.

Albüm fotoğrafları için Aytekin Yalçın’ın objektifinin karşısına geçen Ceyl’an Ertem’in albüm kapak görselinin tasarım uygulaması Ece Gürlü, illüstrasyonları ise Sadi Güran tarafından yapıldı.

“Seni Senin Gibiler Sevsin” bugünden itibaren tüm dijital platformlarda ve müzik marketlerdeki yerini alıyor. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Fitch'in 2019'da Türkiye değerlendirmeleri Mayıs ve Kasım'da

SONRAKİ HABER

Karabük’te sitenin istinat duvarı çöktü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa