17 Aralık 2018 09:39

İstanbul Tarabya sahilinde ölü yunus bulundu

'Boğazdan yunusların çok geçtiğini görüyorum ama buna ilk defa rastlıyorum. Çok üzüldüm…'

Fotoğraf: Hakan Kaya/DHA

Paylaş

İstanbul'da Tarabya sahili kenarında balık tutanlar, dün akşam denizde ters dönmüş bir yunus olduğunu fark ederek durumu yetkililere bildirdi. Olay yerine gelen deniz polisi, ters dönmüş yunusu denizden sahile çıkardı. Yaklaşık 1,5 metre uzunluğundaki yunusun öldüğü anlaşıldı.

Sahilde balık tutan ve yürüyüş yapanların bazıları yunusun fotoğraflarını çekti, bazıları da yaklaşarak elleriyle dokundu. Göz kısımlarında kan bulunan yunus, daha sonra çevredekiler tarafından tekrar denize atıldı.

'GÖZÜNDEN YARALANMIŞ'

Tarabya sahilinde balık tuttuğunu söyleyen Zeki Gökay, “Kıyıya çıkmış hayvan, gözünden yaralanmış. Ama ne yarası olduğu belli değil. Ben burada balık tutuyordum. Yunus kıyıya doğru geldi” dedi.

'ÇOK ÜZÜLDÜM'

Sahilde yürüyüş yapan Kıymet Ada ise “Ben de olduğunu anlamadım, sordum, yunus balığı kıyıya vurmuş onu da sahile çıkarmışlar. Sonra polisler geldiler, baktılar bir şey yapmadılar, daha sonra da gittiler. Boğazdan yunusların çok geçtiğini görüyorum ama buna ilk defa rastlıyorum. Çok üzüldüm yunuslar çok değerli hayvanlar” dedi. (İstanbul/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Gazeteci Kürşat Akyol yaşamını yitirdi

SONRAKİ HABER

Gülistan Doku’ndu, biz döküldük: Kıyıya vuran gerçekler

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...