17 Aralık 2018 09:40

CHP'de İstanbul adayı 'büyük ihtimalle' salı günü belli olacak

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının salı günü belli olacağını belirtti.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

CHP Parti Örgütü ve Örgüt Yönetiminden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, İstanbul adayının büyük ihtimalle salı günü belli olacağını söyledi.

Habertürk'ten Kübra Par'a konuşan Salıcı, Par'ın "Ekrem İmamoğlu şu an en güçlü görünen aday o, karşısında da hâlâ Binalı Yıldırım adı masada. Başbakanlık, Ulaştırma Bakanlığı yapmış; bütün Türkiye'nin yakından bildiği bir adaya karşı bir ilçe belediye başkanı gerçekten kazanabilir mi?" sorusu üzerine Salıcı, şunları söyledi:

"İlçe belediye başkanlığı bir geçiş pozisyonu. Ben de bundan dört sene önce İstanbul il başkanıydım. Siyasette, siyasi aktörlerin önüne başarı peşinde koşan, bu enerjisini de topluma yansıtabilen insanların önüne bir fırsat koyarsanız sonucunu görürsünüz. Sayın Binali Yıldırım gezgin aday; bazen İzmir, bazen İstanbul; bazen Başbakanlık, bazen Meclis başkanlığı. Bu, ellerinde atacak başka bir barutları olmadığını gösteriyor. CHP, eğer Sayın İmamoğlu'nu adaylaştırırsa, CHP Binali Yıldırım'ın karşısına CHP'li bir nefer çıkardı diye düşünürüm."

Salıcı, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in aday adaylığı açıklamalarına da değindi. "Parti Meclisi'nde hangi ismin geleceğini bilemediğimiz için şansı olabilir" diyen Salıcı, "Başka isimler de geçiyordu, o isimlerle ilgili de bir durum söz konusu olabilir. Siyasette henüz parti meclisine kadar bir zaman var" ifadesini kullandı.

Salıcı, Parti Meclisi'nin 18 Aralık Salı günü toplanacağını ifade etti.

CHP, bugün MYK toplantısı yapacak. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

2 kişi bıçaklandı, yüzlerce kişi Suriyelilerin kaldığı evlere yürüdü

SONRAKİ HABER

Eski ÖSYM Başkanı Ali Demir'in yargılanmasına 20 Mart'ta başlanacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...