15 Aralık 2018 14:17

Ünlü Soprano Zehra Yıldız anıldı

Ünlü soprano Zehra Yıldız ölümünün yirmi birinci yılında anıldı. Opera ile dolu gecede ezgiler bu kez Zehra Yıldız için yükseldi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Kartal Belediyesi ve Zehra Yıldız Kültür ve Sanat Vakfının iş birliğiyle ölümünün 21. yılında Zehra Yıldız anıldı. Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde gerçekleşen anma gecesine vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün de katıldığı gecede Piyanist Christian Koch, Soprano Burcu Uyar, Mezzosoprano Barbora Fritscher Hitay, Tenor Muzaffer Soydan ve Bariton Caner Akgün sahne aldı.

Zehra Yıldız’ın büyük bir yetenek olduğunu belirten Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “Maria Callas’tan daha büyük bir yetenek olan ve o yolda yürüyen değerli sanatçımızı kaybettik. Yirmi bir yıl oldu. Zehra Yıldız’ı dokuz yıldır Kartal’da anıyoruz, anmaya da devam edeceğiz. Kartallıları hem opera ile buluşturuyoruz hem de Zehra’yı anmış oluyoruz” dedi.

‘ANLAMLI BİR GECE’

Anma gecesinde sahne alan Bariton Caner Akgün, böyle bir gecede kendisinin de yer aldığı için çok mutlu olduğunu dile getirdi. Akgün, “Bu gece 21’incisi düzenlenen Zehra Yıldız’ı Anma Konseri’nde olduğum için çok mutluyum. Çok değerli eserler seslendiriyoruz ve anlamlı bir gece. Biz de elimizden geleni yapıyoruz. Seyirci de çok iyi, salon şartları da çok iyi. Zehra Yıldız’ı andığımız için çok mutluyuz” ifadelerini kullandı. (İstanbul/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Tutuklu Gazeteci Taşkın: Gazeteci halkın belleğidir

SONRAKİ HABER

Dünyanın en çok alkol tüketen ülkeleri açıklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa