15 Aralık 2018 13:41

Sağlık-İş İzmir Şubesi Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi 

Sağlık- İş Sendikası İzmir Şubesi Olağan Genel Kurulu'nda İzmir Şube Başkanı Adem Sarıçoban güven tazeledi.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Türk İş'e bağlı Sağlık- İş Sendikası İzmir Şubesi Olağan Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi. Sağlık İş Sendikası İzmir Şube Başkanı Adem Sarıçoban güven tazeledi. 

Fuar Anemon Otel'de yapılan  Sağlık İş Sendikası İzmir Şubesi Olağan Genel Kurul 130 delege ile gerçekleşti. Kurula, İzmir ve çevre illerden Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı hastaneler ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı huzurevinde çalışan işçiler ile üniversite hastanelerinden işçiler katıldı. Ayrıca Ankara,Trabzon, Adana gibi bir çok ilden Şube Başkanları ve Emek Partisi İl Başkanı da kurulda yer aldı. 

'MÜCADELEDEN BAŞKA ŞANSIMIZ YOK' 

Sağlık İş Sendikası İzmir Şube Başkanı Adem Sarıçoban yaptığı konuşmada, "Sendikamız taşeron karşı mücadele eden bir geleneğiz. İşçilere kadro veriyoruz müjdesi veriyorlar ancak görüyoruz ki bunun da taşerondan farkı yok. Biz, 2019 kamu sözleşmesi bir an önce uygulanmasını istiyoruz. Ülkedeki ekonomik krizin bedelini biz ödememeliyiz. İnsanca yaşanabilecek bir ücret ve çalışma yaşamı istiyoruz. Gerçek kadro istiyoruz. Vergi oranları yükseldi dün aldığımız maaşı bugün alamıyoruz. Birleşmekten, mücadele etmekten başka şansımız yok. Ülkemizde, kentimizde sendikalaştıkları için işten çıkarılan TARİŞ işçileri, 200 gündür grevde olan Süperpak işçileri, İzban demiryol işçileri grevdeler. Bizim yapacağımız şey sendikamız etrafında birlik olmaktan geçer her şey" dedi. Asgari ücret görüşmelerine de değinen Sarıçoban, asgari ücretin 2 bin TL olmalı gerektiğini söyleyerek mücadeleyi büyütme çağrısı yaptı. 

'YEREL SEÇİMLER BİZLER İÇİN ÖNEMLİ' 

Emek Partisi İzmir İl Başkanı Emine Uyar ise yaptığı konuşmada yerel seçimlere değinerek, "Biz hem ekonomik kriz hem de asgari ücret meselesi varken bu koşullarda nasıl bir yerel yönetim istiyoruz, bizler nasıl müdahil olacağız? Yerel seçimler bizler için önemli, buraları da tartışmak gerekiyor. Emek ve Demokrasi bileşeni olarak ortak akıl ve mücadele ile bu konudaki görüşlerimizi birlikte ortaya koyacağız" dedi. 

Konuşmalar sonrası seçime gidilerek Şube Başkanı ve yönetim belirlendi. (İzmir/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Beykoz’daki ormanlık alana 553 villa için imar planı yayımlandı

SONRAKİ HABER

Kocaeli'de Türk Metal işçilerinden iş durdurma eylemi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa