15 Aralık 2018 08:23

Kulis: İYİ Partiye bırakılan iller İnce’yi destekliyor

CHP’de görüşmelerin ardından İYİ Partiye bırakılan illerin kurultayda Muharrem İnce’yi destekleyen iller olduğu belirtildi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

CHP’de, İYİ Parti ile yapılan ittifak görüşmesinin ardından Adana, Antalya, Mersin ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının isimlerinin netleştiği iddia edildi. Parti kulislerinde İYİ Partiye bırakılan illerin kurultayda Muharrem İnce’ye destek veren iller olduğu belirtiliyor.

ADAY İSİMLERİ KONUŞULUYOR

Cumhuriyet’ten Ali Açar’ın haberine göre; Adana’da Zeydan Karalar isminin netleştiği belirtilirken, Meral Akşenir’in Çetin Soner ismini önermesine karşın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Karalar ile devam edeceklerini söylediği öğrenildi. CHP’nin Antalya’da Muhittin Böcek isminde karar aldığı, Meral Akşener’in de onay verdiği söylendi. Mersin’de İstemihan Talay ve Serdar Kuyucuoğlu arasında partinin karar vermeye çalıştığı belirtilirken, Talay isminin bir adım önde olduğu kaydedildi. CHP’nin Bursa’da ise Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey isminde karar kıldığı, yerine ise yardımcılarından Turgay Erdem’in gösterileceği belirtildi. CHP’nin Antalya’da İYİ Partiye 4, Konya’da ise 10 ilçe bırakacağı, Kars’ı isteyen İYİ Partinin talebine ise sıcak bakılmadığı öğrenildi. 

İYİ Parti ile yapılan ittifak sonucu CHP’nin aday çıkarmayacağı Manisa, Balıkesir, Denizli, Trabzon, Kayseri, Konya, Samsun, Trabzon, Kayseri ve Sakarya’nın delegelerin büyük çoğunluğunun kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu’ya karşı Muharrem İnce’ye destek için imza veren iller olması dikkat çekti. Parti kulislerinde bunun örgütte rahatsızlık yarattığı ve genel merkezin de bu rahatsızlıktan dolayı örgütün ikna edilmesi için yol aradığı belirtildi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Urfa'da açlık grevine destek veren 5 kişi tutuklandı

SONRAKİ HABER

Gebze'de Evrensel ile dayanışma etkinliği düzenlendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa