14 Aralık 2018 23:43

Urfa'da açlık grevine destek veren 5 kişi tutuklandı

Urfa'da, açlık grevindeki DTK Eş Başkanı ve HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven'e destek veren 5 kişi tutuklandı.

Fotoğraf: MA

Paylaş

Urfa'da, açlık grevinde bulunan DTK Eş Başkanı ve HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven'e destek için yapılan açlık grevine destek veren 5 kişi tutuklandı.

HDP il bansını basan polisin gözaltına aldığı 47 kişiden Osman Kıkıç, Cemile Dağtekin, Mehmet Altundağ, Osman Aydoğdu ve Mehmet Şahin ile ismi öğrenilemeyen 3 kişi emniyet ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, 39 kişi ise adliyeye çıkarıldı.

Adliyeye çıkarılanlardan 39 kişiden Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) İl Eş başkanı Bekir Karakeçili "Yardım yataklık",  Barış Anneleri Selvi Ötünç, Hadle Oğur ile Şükrü Turgut, Mehmet Ali Oba ise "örgüt propagandası yapmak" iddiası ile tutuklanırken, 33 kişi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Öte yandan basılan parti binasının çalışanı olan Suriye uyruklu Halid Müslüm ise, ülkesine gönderilmek üzere Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezi’ne teslim edildi. Müslüm'ün Kobanê'den IŞİD saldırısında Urfa'ya sığındığı, eşi ve 5 çocuğu ile merkez Haliliye ilçesi Devteşti mahallesinde oturduğu öğrenildi. (Urfa/MA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Ersun Yanal: Siz benim için her şeysiniz büyük Fenerbahçe taraftarı

SONRAKİ HABER

Irak'ta halk, hükümete süre tanıdı: Talepler yerine getirilmezse eylemler sürecek

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...