14 Aralık 2018 21:00

CHP'li Özgür Özel, Meclis gazetecilerinin sorunlarına değindi

Özgür Özel, TBMM’de görev yapan gazetecilerin sorunları hakkında konuştu.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) görev yapan basın mensupları ile eski başbakanlıktan meclise gelen personelin sorunlarını dile getirdi.

TBMM'de 2019 Mali Yılı bütçe görüşmeleri devam ederken, genel kurulda basın mensupları ve personelin sorunlarıyla ilgili konuşan CHP Grup Başkanvekili Özel, parlamento muhabirlerinin, onarımlar gerekçe gösterilerek geçici süre TBMM üyeler lokantasını kullanamadığını hatırlatarak, “Bütün tadilatlar bitti, bütün lokantalar açıldı. Bizi takip eden basın mensuplarının ve bu binada da çalışsalar personelin, TBMM ana binada yemek yemesine izin verilmiyor. Bu bir ihmal herhalde veya geçici bir şey kalıcılaşmış, buna bir müdahale etmek lazım. Hepimiz, hangi partiden olursak olalım ne istiyoruz? Basında iyi bir yer istiyoruz ama basına da iyi bir yer vermek gerekiyor” ifadesini kullandı.

Son olarak ikinci bir sorun; başbakanlıktan gelen personel. Aynı işi yapan çay ocağında çalışan, meclisin eski personeli 3 bin 200 alıyor. Diğer personel 2 bin 200 alıyor. Başbakanlıkta servis, yemek, kahvaltı vardı. Burada yok. Böyle olunca asgari ücretin altına düştüklerini söylüyorlar. 90 garson, 30 aşçı, 76 tane şoförün doğrudan sorunu var” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Macron: Ülkemizin sükunete, düzene ihtiyacı var

SONRAKİ HABER

“Basın kartları” tartışması Hollanda parlamentosunun gündemine taşındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa