13 Aralık 2018 23:14

Ankara'da kar yağışı nedeniyle eğitime 1 günlük ara verildi

Ankara Valiliği, il genelinde yarın kuvvetli kar yağışı beklenmesi nedeniyle eğitim-öğretime 1 günlük ara verildiğini duyurdu.

Fotoğraf: Pixabay

Paylaş

Ankara Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, il genelinde yarın kuvvetli kar yağışı beklendiğinden, eğitim-öğretim faaliyetlerine 1 günlük ara verildi.

Valiliğin açıklaması şöyle:

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan değerlendirmelere göre ilimiz genelinde 13 Aralık Perşembe gece yarısından 14 Aralık Cuma günü öğle saatlerine kadar kuvvetli kar yağışı beklenmektedir.

Kuvvetli kar yağışı neticesinde meydana gelen kar birikintileri, don ve buzlanmanın özellikle ara cadde ve sokaklarda araç trafiği ve yaya ulaşımında yol açacağı olumsuz etkiler göz önüne alınarak herhangi bir sıkıntı veya mağduriyetle karşılaşılmaması için tedbir amacıyla tüm resmî ve özel kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde; gündüz bakımevleri, çocuk kulüpleri, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri, Rehberlik Araştırma Merkezleri ile Halk Eğitim Merkezlerinde eğitim-öğretim faaliyetlerine 14 Aralık 2018 Cuma günü bir gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür.

Kamuda görevli hamile çalışanlar ile engelli çalışanlar da bu tarihte idari izinli sayılacaktır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

UEFA yolculuğu: Akhisar ve Beşiktaş elendi, Fenerbahçe devam ediyor

SONRAKİ HABER

4 ay geçti, hasarlı binlar yıkılmadı: Elazığ'da yaşanan Avcılar'da yaşanmasın

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa