13 Aralık 2018 18:34

Valiliğe göre insanca yaşanacak ücret, kamu düzenini olumsuz etkiler

Denizli Valiliği, 'Asgari ücret, insanca yaşayabileceğimiz bir ücret olsun' afişine 'Kamu düzenini olumsuz etkiler' diyerek izin vermedi.

EMEP'in asgari ücret afişi ve Denizli Valiliğinin izin talebine yanıtı

Paylaş

Denizli Valiliği, Emek Partisi’nin (EMEP) "Asgari ücret, insanca yaşayabileceğimiz bir ücret olsun" afişi için yaptığı izin başvurusunu "Kamu düzenini olumsuz etkiler" diyerek reddetti.

Emek Partisi Denizli İl Örgütü, 30 Kasım 2018 tarihinde Denizli Valiliğine “Krizin faturasını ödemiyoruz, asgari ücret vergiden muaf olsun, asgari ücret insanca yaşayabileceğimiz bir ücret olsun” taleplerinin yer aldığı afişi için izin dilekçesi verdi. Afişlerin 3-13 Aralık tarihleri arasında asılması talebiyle verilen izin dilekçesine ret yanıtı 12 Aralık'ta geldi ve 13 Aralık’ta tebliğ edildi.

Valiliğin izin talebinin reddine ilişkin gerekçesinde “Söz konusu talebiniz kamu düzeni ve genel asayişi olumsuz etkileye bileceğinden dolayı İl Emniyet Müdürlüğünün ilgili yazısı ile uygun görülmemiştir” ifadeleri yer aldı. (Denizli/EVRENSEL)

 
Asgari ücreti konuşuyoruz
Herkese Açık Grup ·
Gruba Katıl
Bu grupta, asgari ücretin ne kadar olması, daha da önemlisi, nasıl belirlenmesi gerektiğini tartışıyoruz. Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2019’daki asg...
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

AB Liderler Zirvesi Brexit gündemiyle başladı

SONRAKİ HABER

ABD Senatosu, "Trump için hızlı bir yargı süreci" öngörüyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...