Kılıçdaroğlu Hatay’dan Başbakanı eleştirdi

Kılıçdaroğlu Hatay’dan Başbakanı eleştirdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gaziantep ve Kilis ziyaretinin ardından dün de Hatay’daydı.Hatay’da kanaat önderleri ve demokratik kitle örgütü temsilcileri ile bir araya gelen Kılıçdaroğlu, Antakya Anemon Otel’de bir basın toplantısı düzenledi. Partililer tarafından, ‘Savaş değil barış, kan değil al

Hatay’da kanaat önderleri ve demokratik kitle örgütü temsilcileri ile bir araya gelen Kılıçdaroğlu, Antakya Anemon Otel’de bir basın toplantısı düzenledi. Partililer tarafından, ‘Savaş değil barış, kan değil alın teri dökmek istiyoruz’ pankartı ile karşılanan Kılıçdaroğlu hükümetin Suriye politikasını eleştirdi.

‘KOMŞUMUZ KALMADI’

Kılıçdaroğlu, “Komşularımızla yaşayacağımız sıfır sorun dediler, komşular ile öyle bir noktaya getirdiler ki ilişkileri bitirdiler, komşumuz kalmadı. Bunu kabul etmiyoruz. Biz hükümetin istediği Suriye politikasının, Türkiye’ye zarar verdiğine inanıyoruz ve doğru bulmuyoruz” dedi.

‘İNANÇ VE KÜLTÜRE SAYGI’

Halkın inanç ve kültürel yapısına saygı gösterilmesi gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Demokrasi ve onun gereklerini çok iyi yerine getirmek zorundayız” dedi. “Batının, emperyalizmin güçleri Ortadoğu’dan hiç elini çekmemiştir” diyen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Çünkü enerjinin, petrolün kaynağı buradadır. Onların tek hedefi vardır, ben buradaki enerji kaynaklarını nasıl kullanabilirimin hesabını yaparlar. Bir yere kan ve göz yaşı ile demokrasi götüremezsiniz.” CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Hatay Valiliğini ziyareti sonrası yaptığı açıklamada da Suriyeli sığınmacıların kaldığı kampları ziyaret etmeyeceğini söyledi. (HATAY)


OBAMA’NIN SOPASINI HATIRLATTI

AKP’nin Ortadoğu politikası sonucu bugün İran ve Irak’tan da tehdit alındığını belirten Kılıçdaroğlu, ABD Başkanı Barack Obama’nın, Başbakan Tayyip Erdoğan ile yaptığı bir telefon konuşmasında elinde beyzbol sopası tuttuğunu gösteren fotoğrafı hatırlatarak şunları söyledi: “Siz hiç böyle dış politika gördünüz mü? Ortadasın, her taraftan tehdit alıyorsunuz ve size dersi beyzbol sopasıyla veriyorlar. Biz bunu da unutmadık.”

www.evrensel.net