12 Aralık 2018 09:30
Son Güncellenme Tarihi: 12 Aralık 2018 11:00

Gaziantep Polis Okulu'nda öğrenciler zehirlenerek hastaneye kaldırıldı

Gaziantep Polis Okulu'nda eğitim gören 54 öğrenci, zehirlenme şikayetiyle hastaneye kaldırıldı.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Gaziantep Polis Okulu'nda eğitim gören 54 öğrenci gıda zehirlenmesi sonucu hastaneye kaldırıldı.

Öğrencilerin dün akşam yemeğinde bulgur pilavı, şakşuka ve yuvalama yedikten sonra uyudu. Ancak, sabaha karşı; mide bulantısı, kusma, yüksek ateş ve ishal gibi zehirlenme belirtisi gösteren 54 öğrenci, okulda görevli polislerin çağırdığı ambulanslarla kentteki hastanelere götürüldü.

DHA'nın aktardığına göre, tahlilleri yapılan ve serum tedavisi uygulanan öğrenciler, bir süre gözetim altında tutulduktan sonra taburcu edildi. Zehirlenmeye yol açtığından şüphelenilen yemekten de tahlil için numune alındı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Gaziantep Valiliği tarafından olaya ilişkin yapılan açıklamada, 54 öğrencinin muayene ve tetkiklerinin ardından taburcu edildiği belirtildi. Öğrencilerin yedikleri yemekten numune alındığı belirtilen Valilik açıklamasında şöyle denildi:

"Gaziantep Polis Meslek Eğitim Merkezinde öğrenim gören öğrencilerden bazıları, ishal, kusma gibi rahatsızlıklar nedeniyle ilimizdeki hastanelerde müşahede altına alınmıştır. Hastanelere müracaat eden öğrencilerden ve olasılıklar değerlendirilerek yedikleri yemeklerden de numuneler alınıp laboratuarda inceleme yapılmaktadır. Ersin Arslan ve Şehitkamil Devlet Hastanelerinin acil servislerine başvuran 54 öğrenci muayene ve tetkiklerin ardından taburcu edilmiştir." (HABER MERKEZİ)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Huawei yöneticisi Wanzhou, 10 milyon Kanada doları kefaletle serbest

SONRAKİ HABER

Evrensel 25 yaşında: Gerçeklerden vazgeçmeyeceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa