Dersim ve Van’da 1 asker ile 1 polis yaşamını yitirdi

Fotoğraf: AA

Dersim ve Van’da 1 asker ile 1 polis yaşamını yitirdi

DERSİM’in Nazimiye İlçesi’ne bağlı Şehit Mehmet Jandarma Karakolu ve Gökçek Jandarma Karakolu’na PKK’liler tarafından roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen eş zamanlı saldırıda 1 asker yaşamını yitirdi, 8 asker yaralandı. Van’da da bir polis memuru öldürüldü.Şehit Mehmet Jandarma Karakolu ve G&

DERSİM’in Nazimiye İlçesi’ne bağlı Şehit Mehmet Jandarma Karakolu ve Gökçek Jandarma Karakolu’na PKK’liler tarafından roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen eş zamanlı saldırıda 1 asker yaşamını yitirdi, 8 asker yaralandı. Van’da da bir polis memuru öldürüldü.
Şehit Mehmet Jandarma Karakolu ve Gökçek Jandarma Karakoluna önceki gece 21.00 sıralarında eş zamanlı saldırı düzenlendi. Gökçek Karakolu’nda çıkan çatışmada Mustafa Akar isimli asker ile karakol komutanı üsteğmen Salih Aslan’ın da aralarında bulunduğu 8 asker yaralandı. Saldırıların ardından bölgeye helikopterlerle çok sayıda asker indirildi.
Van’da ise Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki polis noktasında uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan polis memuru Tuncay Akyüz yaşamını yitirdi. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net