11 Aralık 2018 15:20

Doktora sağlık merkezinde saldırı

Göz doktoru Yaşar Dağ, doktor olan eşini almak için gittiği sağlık merkezinde, hasta yakınları tarafından saldırıya uğradı.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Mardin Midyat Devlet Hastanesi'nde görev yapan göz doktoru Yaşar Dağ, doktor olan eşini almak için gittiği sağlık merkezinde, hasta yakınları tarafından saldırıya uğradı. Göz altı ve burun kemiği ile el parmağı kırılan Yaşar Dağ, tedaviye alınırken 3 saldırgan gözaltına alındı.

Aile hekimi olan eşi İmen Dağ'ı almak için çalıştığı Midyat Bağlar Aile Sağlık Merkezi'ne giden Yaşar Dağ, burada eşiyle hasta yakınlarının tartıştığını görüp, müdahale etti. Yaşar Dağ, hasta yakınları tarafından darbedildi. Ambulansla Midyat Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Yaşar Dağ'ın olayı duyan meslektaşları ve yakınları hastaneye akın etti.

Dağ'ın ağabeyi Celal Dağ, kardeşimi ambulansla hastaneye kaldırırken yine saldırıya uğradıklarını belirtti. Yaşar Dağ'ın akrabası Hazni Acar da, saldırganların Yaşar Dağ'ın eşi İmen Dağ’a yanlarında hasta olmadan ilaç yazdırmaya gittiklerini İmran Dağ’ın da, "hasta olmadan ben ilaç yazamam" dediğini ve bunun üzerine saldırının yaşandığını anlattı. Aile Hekimi Mehmet Nafi Güneş de Yaşar Dağ’ın eşini almaya geldiği sırada bu tartışmayla karşılaştığını belirterek, “Yani Yaşar hocamız olmasa eşi olan doktor arkadaşımız darbedilecekti” dedi. (Mardin/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Karadeniz'deki iki balık türünde hastalık yapan parazit tespit edildi

SONRAKİ HABER

Iyon Denizi'nde 5.1 şiddetinde deprem

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...