11 Aralık 2018 11:06

Dağ keçilerini avlayanlara 42 bin para cezası

Dersim’in Pülümür ilçesinde dağ keçilerini avlayan 2 kişi, 42 bin TL para cezası kesildikten sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Fotoğraf: Pixabay

Paylaş

Dersim'in Pülümür ilçesinde dağ keçilerini avlayan 2 kişi, 42 bin TL para cezası kesildikten sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Pülümür'de koruma altındaki dağ keçilerini avlayan A.A. ve S.Y., gözaltı alına alınmıştı. A.A ve S.Y., dün akşam saatlerinde adliyeye sevk edildi. İki kişiye, Tunceli Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından toplam 42 bin TL para cezası kesildi. Savcılık tarafından ifadeleri alınan iki kişi, adli kontrol şartıyla nöbetçi mahkemeye gönderildi. Burada ifadeleri alınan iki kişi, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

NE OLMUŞTU?

Pülümür ilçesine bağlı Süleymanuşağı köyünde geçen cumartesi günü kaçak avlanan 2 kişi, nesli tükenmekte olan koruma altındaki dağ keçisini avlamıştı. İkili, kendilerine engel olmaya çalışan ve cep telefonu kamerasıyla görüntü çeken köy sakinine saldırıp, cep telefonunu gasbederek kaçmıştı. Yapılan çalışmalar sonucu Erzincan'da ikamet ettikleri tespit edilen A.A. ve S.Y. gözaltına alınarak, Pülümür İlçe Jandarma Komutanlığı'na getirilmişti. (Dersim/MA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Dövizle askerlikte 'uzaktan eğitim' hizmete açıldı

SONRAKİ HABER

Gülistan Doku’ndu, biz döküldük: Kıyıya vuran gerçekler

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...