10 Aralık 2018 14:16

222 kişinin alınacağı işe 5 bin kişi başvurdu, uzun kuyruklar oluştu

222 kişinin işe alınacağı Trabzon Büyükşehir Belediyesine 5 bin kişi başvurdu, sokakta uzun kuyruklar oluştu.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Trabzon Büyükşehir Belediyesinde istihdam edilmek üzere 222 kişinin işe alınacağının duyurulması üzerine binlerce kişi başvuru yapmak için kültür merkezi binasına akın etti. Sabahın erken saatlerinde beklemeye başlayanlar uzun kuyruk oluşturdu. Belediye ekipleri de, 5 bine ulaşan başvuru sırasında bekleyen adaylara çay ve pasta ikramında bulundu.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere memur alımı için başvurular 4 gün önce yapılan duyurularla başladı. Duyuru üzerine başvurular sürerken, son başvuru tarihinin bitimine 2 gün kala ise yüzlerce kişi başvuruların alındığı Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi önüne akın etti. Başvuru yapanların sayısı 5 bine ulaşırken, merkezin binası girişi ve merdivenlerinin yanı sıra sokak aralarında uzun kuyruklar oluştu. Trabzon Büyükşehir Belediyesi ekipleri de, kuyrukta bekleyen adaylara çay, kahve ve su ikramında bulundu.

Büyükşehir Belediyesi bünyesine çeşitli niteliklerde itfaiye eri ve zabıta memuru, Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü bünyesine ise çeşitli niteliklerde mühendis, kimyager,  tekniker ve teknisyen olmak üzere toplamda 222 personelin, başvuruların ardından işe alınacağı belirtildi.

‘SIRA ALMAK İÇİN SIRA BEKLİYORUZ’

İş başvurusu için Konya’dan geldiğini anlatan Emrullah Bıyıklı, yoğunluk nedeniyle zorluk çektiklerini söyledi. Bıyıklı, "Konya’dan iş başvurusu yapmak için geldik ama sırada sefillik çekiyoruz. İş başvurularında olması gereken boy, kilo ölçümü gibi ölçümlerin yapılmayacağı söyleniyor. Buna bir müdahale etmeleri lazım. Ön başvuruların internet üzerinden yapılması, mülakata çağırılacak kişilerin belirli günlerde çağırılması daha güzel olurdu. Saatlerdir burada sıradayız. Arkamızda da binlerce kişi var. Sıra almak için sıra bekliyoruz” diye konuştu.

İtfaiye eri alımı için iş başvurusunda bulunmak için İstanbul’dan gelen Burak Gül ise “İtfaiye personeli alımı için İstanbul’dan geldim. İtfaiye personeli olmak için özel şartlar gerekiyor. Yalnız burada böyle bir şart yok. Herhangi bir ön lisans mezunu olan bir kişi de aynı bölüme başvurabiliyor. Buda bu bölümü okuyan kişiler için haksızlık oluşturuyor” diyerek tepki gösterdi. (Trabzon/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Çocuğa istismarda bulunan imamın tutuklanmaması Meclis gündeminde

SONRAKİ HABER

Van'daki 21 Kasım 2016'dan beri devam eden 'eylem yasağı' yine uzatıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...