10 Aralık 2018 14:13

Çocuğa istismarda bulunan imamın tutuklanmaması Meclis gündeminde

CHP Milletvekili Alpay Antmen, Tarsus’ta 12 yaşındaki E.S.’yi istismar ettiği iddia edilen ancak tutuklanmayan imam M.D.’yi TBMM gündeminde taşıdı.

Fotoğragf: DHA

Paylaş

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, verdiği soru önergesiyle Tarsus’ta 12 yaşındaki bir çocuğu istismar etmesine rağmen tutuklanmayan cami imamı M.D.’yi Meclis gündeminde taşıdı.

Soru önergesinde 12 yaşındaki E.S.’nin avukatı Semra Kabasakal’ın, “Sanık maalesef önceki duruşmada tahliye edildi. Oysaki tüm taciz dosyalarında asıl olan mağdur çocuğun beyanlarıdır” ifadelerine yer veren Antmen, “E.S. ifadesinde; 12 yaşındayken yaz tatilinde sabahları Adana'daki bir camide Kuran kursuna gittiği sıralarda, temizlik de yaptığını, bu sırada imam M.D.'nin kendisini depoya gönderip burada cinsel tacizde bulunduğunu aktarmaktadır. Bu imamın siyasal bağlantılarını kullanarak olayı örtbas ettiği iddia edilmektedir” dedi.

CHP’li vekilin önergesinde yer alan sorular şunlar:

■ Bahsi geçen iddialar doğru mudur? Doğru ise bahsi geçen imam M.D. neden tutuklanmamaktadır? İstismara uğrayan 12 yaşındaki E.S’nin beyanı neden dikkate alınmamaktadır?

■ Bahsi geçen imam M.D. hakkında, başka cinsel taciz ve istismar iddiası bulunmakta mıdır?  Bu kişi halen görevine devam etmekte midir?

■ İddialar, deliller ve ifadeler ışığında yargı süreci ne aşamadadır? Delillerin karartıldığı iddiaları doğru mudur? Doğru ise bu karartmayı yapan kim ya da kimlerdir?

■ İmam M.D.’nin herhangi bir siyasi partiye üyeliği bulunmakta mıdır? Siyasi ilişkilerini kullanarak olayı örtbas ettiği doğru mudur? Doğru ise kimler bu bahsi geçen kişiye kol kanat germektedir?

■ M.D.’nin üyesi bulunduğu derneğin adı ve amacı nedir? Bu dernek hangi faaliyetleri sürdürmektedir? M.D.’nin bu dernek aracılığı ile para topladığı iddiaları doğru mudur?

■ E.S.’nin sosyal hayata sağlıklı bir şekilde katılması ve eğitimini uygun koşullarda devam ettirmesi için ne tür önlemler alınmış ya da alınmaktadır? (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kasım ayında 31 kadın öldürüldü

SONRAKİ HABER

Trump "Ortadoğu Barış Planı"nı açıklıyor, plandan İsrail işgaline tam destek çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa