10 Aralık 2018 09:34

Nagehan Alçı: CHP'de Üsküdar için ünlü bir sanatçının adı geçiyor

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, CHP'nin Üsküdar için ünlü bir ismi aday olarak düşündüğünü iddia etti. Alçı'nın iddiasına göre bu isim, Berhan Şimşek.

Ekran görüntüsü, CNN Türk'te yayınlanan 'Dört Bir Taraf' programından alınmıştır

Paylaş

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere ilişkin olarak kulis bilgi yazdı. Alçı'nın iddiasına göre, CHP'de Üsküdar için ünlü bir sanatçının adı geçiyor ve bu isim Berhan Şimşek.

Nagehan Alçı, "CHP'de İstanbul ve Ankara tamam, sıra İzmir'de" başlıklı yazısında, "CHP'nin içi cadı kazanı. Bu her zamanki durum denebilir ama yerel seçimler yaklaştığı için iktidar savaşları doruk noktasında. Herkes kendi adayını çıkarma derdinde" ifadesini kullandı. "Duyduğuma göre Kemal Kılıçdaroğlu bu nedenle genel başkan yardımcıları dahil parti içinden birileri üzerinden kendisine ulaşan araştırma sonuçlarına güvenmiyormuş ve herkesi bypass ederek yalnızca kendisine bilgi vermesi için 4-5 şirket ile anlaşmış. Sonuçlar doğrudan Kemal Bey'e geliyor" diyen Alçı, sözlerinin devamında şu iddiaları ileri sürdü:

"Üsküdar kritik bir semt. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AKP'nin adayı mevcut belediye başkanı Hilmi Türkmen yüzde 45.6 ile kazanırken CHP'nin adayı İhsan Özkes yüzde 43.1 almıştı. Gerçi Özkes'in eski müftü olması oyları artırmada rol oynadı denmişti ama neticede fark çok azdı. O nedenle Üsküdar'a aday belirleme konusunda özel bir gayret sarf ediyor CHP. Üsküdar'ı isteyenlerden birinin Berhan Şimşek olduğunu duydum. Bunu ilk kez ben yazıyorum. Şimşek, Üsküdar'ı çok istiyormuş ancak teşkilat son dönemdeki seçimlerde Şimşek'in ayağındaki bir rahatsızlığı öne sürerek sahada yeterince çalışmadığını düşünüyor. O nedenle son seçimlerde listelerde kendine gerilerde yer bulabilmiş ve Meclis'e girememiş. Şimdi bu açığını televizyonlara çok çıkarak kapamaya çalışıyor." (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Cezaları onandığı için hapse girecek olan gazeteciler AYM'ye gidecek

SONRAKİ HABER

Ünaldı direnişinden bugüne Evrensel dokuma işçilerinin elinde

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...