09 Aralık 2018 23:03

Karadağ'da 'sarı yelekli' protesto

Karadağ'ın başkenti Podgorica'da, hükümete karşı ‘diktatör karanlığından korkmuyoruz’ sloganıyla ‘sarı yelekli’ protesto düzenlendi.

Fotoğraf: AA

Paylaş

Karadağ'ın başkenti Podgorica'da, hükümete karşı ‘diktatör karanlığından korkmuyoruz’ sloganıyla düzenlenen protestoya ‘sarı yelekli’ yüzlerce kişi katıldı.

Milletvekili Nebojsa Medojevic'in tutuklanmasına tepki gösteren muhalefet taraftarlarının düzenlediği protesto için Meclis binası önünde toplanan ‘sarı yelekliler’, cumhurbaşkanlığı ve hükümet binasına doğru yürüdü.

Protestoya, Demokratik Cephe (DF) milletvekillerinin yanı sıra birçok muhalefet lideri de destek verdi.

DF liderlerinden Andrija Mandic, burada yaptığı konuşmada, 2 ay hapse mahkum edilen Medojevic'in hayatının tehlikeye atıldığını söyledi.

Mandic, “Paris'teki protestolara katılanların sayısı ile bugünkü protestoya katılanların sayısını göz önünde bulunduracak olursak, bizim de Karadağ'ı değiştirecek güce sahip olduğumuz sonucuna varırız. Bunun için cesur ve kararlı olmamız gerekiyor. Bu akşam bize katılmayan vatandaşlarımıza, çarşamba günü düzenleyeceğimiz protestoya katılma çağrısında bulunuyoruz” diye konuştu. (Podgorica/AA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

‘Kaşıkçı cinayetiyle ilişkisi bulunanları teslim etmeyeceğiz’

SONRAKİ HABER

Gülistan Doku’ndu, biz döküldük: Kıyıya vuran gerçekler

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...