09 Aralık 2018 18:46

Saadet Partililerin yürüyüşü polislerce engellendi

Saadet Partisi Gençlik Kolları üyelerinin, İstiklal Caddesi'nde gerçekleştirmek istediği ‘Gençlik Yürüyüşü’ polislerce engellendi.

Fotoğraf: AA

Paylaş

Saadet Partisi (SP) Gençlik Kolları üyelerinin İstiklal Caddesi'ndeki “Gençlik Yürüyüşü” polisler tarafından engellendi.

Refah, kalkınma, adalet, ahlak, kardeşlik ve gençlik ifadelerinin yazılı afişleri taşıyan bir Saadet Partili gençler Tünel Meydanı'nda bir araya geldi.

Burada sloganlar atarak toplanan Saadet Partililer, daha sonra yürüyüşe geçti. Ancak polis yürüyüşe izin vermedi.

Bunun üzerine açıklama yapan Karaduman, yürüyüşlerine izin verilmemesine tepki gösterdi. Dünyanın ve Türkiye'nin yaşanılan dönem itibarıyla bir kara kışın içinden geçtiğini ifade eden Karaduman, “Biz umutsuzluğu değil, umudun izini sürdüğümüz için buradayız. Karanlığa teslim olmak için değil aydınlığın önünü açmak için buradayız” dedi.

Türkiye'deki sorunların çaresinin bulunduğu mesajını vermek için yürümek istediklerini belirten Karaduman, “Bu yürüyüşümüz, mücadelemiz 31 Mart sabahına kadar değil, yeryüzündeki mezalim bertaraf edilinceye kadar devam edecek. Bu ülkeye adaletin geldiği güne kadar yürüyüşümüzü sonlandırmayacağız” diye konuştu. (İstanbul/AA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Denizcilik eğitiminde son durum: İşe alımda en önemli standart torpil

SONRAKİ HABER

Elazığ ve İstanbul'da Evrensel'e destek: Evrensel’in suç ortağıyız

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa