09 Aralık 2018 15:34
Son Güncellenme Tarihi: 09 Aralık 2018 15:46

Barış ve kardeşliğe tahammül edemeyen AKP’liler salonu terk etti

Diyarbakır’da husumetli iki ailenin barıştırıldığı toplantıya katılan AKP’liler barış mesajları verilen salonu terk etti.

Fotoğraf: AA

Paylaş

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesindeki bir düğün salonunda iki aile arasında 14 yıldır devam eden husumetin sona erdirilmesi sonucu barış yemeği düzenlendi. Yemekte, 2 ailenin fertleri tokalaşarak barıştı.

Yemeğe, AKP Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat ve Ebubekir Bal, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine kayyım olarak atanan Cumali Atilla, AKP İl Başkanı Süleyman Serdar Budak, HDP Milletvekilleri Nimetullah Erdoğmuş, Musa Farisoğlu, İmam Taşçıer, Selçuk Mızraklı ile her iki aileye mensup vatandaşlar katıldı.

Milletvekili Erdoğmuş, yemek öncesinde yaptığı konuşmada, HDP olarak halka borçları olduğunu belirterek, “Bu ülkeyi zulümden ve zorbalıktan kurtarıncaya kadar bu kardeşlik görevimizi yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Daha sonra DBP Eş Genel Başkanı Mehmet Arslan'ın konuşmasını yapması için kürsüye davet edildi.

Bu sırada AKP milletvekili Oya Eronat tepki gösterdi. Eronat, Bal, Atilla, Budak ve beraberindeki AKP’liler salonu terk etti.

Barış çağrılarını HDP propagandası olarak niteleyen Eronat, “Biz buraya parti propagandası mı dinlemeye geldik, yoksa barış yemeği yemeye mi?” dedi. (Diyarbakır/AA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Pülümür’deki HES projesine tepki: Yöredeki içme suları zarar görecek

SONRAKİ HABER

Ankara’daki “müzikli danslı fıskiye” sistemi için 5 milyon 205 bin TL harcanmış

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...