09 Aralık 2018 12:56

Lösemi hastası Selin Çolak ilik bekliyor

17 yaşındaki lösemi hastası Selin Çolak'a uygun ilik bulunması için sosyal medyada başlatılan, ‘Selin İlik Bekliyor’ kampanyasına destek büyüyor.

Fotoğraf: Doğan Zelova/DHA

Paylaş

17 yaşındaki lösemi hastası Selin Çolak'a uygun ilik bulunması için sosyal medyada başlatılan, ‘Selin İlik Bekliyor’ kampanyasına destek büyüyor. Gelibolulular, ilçeye gelen Kızılay Kan Merkezi aracı önünde Selin’e donör olmak için sıraya girdi. Arkadaşları ise hastalığıyla mücadelesine katkı sağlamak amacıyla, ‘1 bilet al, 1 umut ol’ etkinliği düzenlendi.

DHA'da yer alan habere göre, Gelibolu’nun Evreşe beldesinde yaşayan Gelibolu Fen Lisesi 3'üncü sınıf öğrencisi Selin Çolak’a ilik desteği büyüyor. Selin’in ilik nakli olup sağlığına kavuşması için annesi Mehtap Çolak, babası Zeki Çolak, yakınları, okuldaki öğretmenleri ve öğrenci arkadaşları geçtiğimiz günlerde sosyal medyada, 'Selin İlik Bekliyor' kampanyası başlattı. Çanakkale kent merkezi ardından Kızılay Kan Merkezi aracı bu kez de Selin için ilçeye geldi. Yüzlerce vatandaş, Selin Çolak’a donör olmak için sıraya girdi.

Kendisine gösterilen ilgiden memnun olan Selin Çolak ise, bağış yapılan Kızılay aracı önündeki açıklamasında, "Öncelikle herkese geldiğiniz için, veremeyenler de gelip benim durumumu sorduğu, duyarlılık gösterdiği için çok teşekkür ediyorum. Sizin burada kök hücre bağışında bulunduğunuzu görmek beni o kadar mutlu etti ki sizin bizlere, bizim sizlere ihtiyacımız var. Ben ve benim gibi kişilere ilik nakli konusunda yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

IŞIKLAR BU KEZ LÖSEMİ HASTALARI İÇİN YANDI

Gelibolu Sanat Merkezi de dün akşam, ‘1 Bilet al, 1 Umut ol’ etkinliği düzenledi. Etkinlikte, lösemi hastalarının sıkıntıları mesajlarla anlatıldı. Sanat Merkezi öğrencilerinin keman ve piyona konseriyle başlayan gecede sergilenen tiyatroda ise, lösemi hastalarının sıkıntıları anlatıldı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Noel Baba bu kez kızağa binmedi

SONRAKİ HABER

Bağdat'ta ABD karşıtı protesto

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa