08 Aralık 2018 23:07

'Doğa İçin Çal' projesinin 10. videosu yayınlandı

2009'da başlayan 'Doğa İçin Çal' projesi, yolculuğuna 'İki Keklik' ve 'Dere Geliyor Dere' türkülerinin seslendirildiği 10. videosu ile devam ediyor.

Fotoğraf: Doğa İçin Çal/YouTube

Paylaş

"Doğadan çaldığın yeter Doğa İçin Çal!" şiarıyla 2009'da yayınlanan "Divane Aşık Gibi" videosuyla başlayan "Doğa İçin Çal" projesi, "İki Keklik" ve "Dere Geliyor Dere" türkülerinin seslendirildiği 10. videosu ile yoluna devam ediyor.

Yapımcılığını ve yönetmenliğini Fırat Çavaş'ın yaptığı projenin 10. videosunda yer alan müzisyenler şöyle:

Alaa Wardi, Ayben, Aydın Efe Haçaman, Aylin Yeliz Gündoğdu, Ayser Ergül, Begüm Gökmen, Berk Coşkun, Burak Bilginturan, Buşra Gülmez, Büşra Çabuk, Çağlar Şahin, Ceren Gündoğdu, Chaby Han, Deniz Tuzcuoğlu, Ece Mumay, Elif Suluova, Emrah Karaca, Emre Berbergil, Emre Yücelen, Erdem Şimşek, Elif Canfezâ Gündüz, Fırat Çavaş, Gökçe Özgül, Gökhan Başaran, Gökhan Şahin, Gülçin Ergül, Hayko Cepkin, İlter Kurcala, Jabbar, Julian Lupu, Jülide Özçelik, Kaya Abdurrahman, Kevork Tavityan, Mehtap Demir, Melsum Erdost, Mustafa Barış Koçkar, Mert Fırat, Metin Önderoğlu, Merve Yavuz, Muammer Barut, Muhammet Tâhâ Turan, Murat Aydın, Oğuz Aksaç, Okan Kaya, Ozan Tügen, Özdeş Kırca, Pelin Sude Çelikkol, Renato Lupu, Salih Korkut Peker, Seda Kireççi, Sena Şener, Sinan şirin, Şebnem Keskin, Tilbe Germencik, Tuğçe Soysop, Tuvana Türkay, Veys Çolak, Zeynep Uyumaz Eyüboğlu.

Çavaş, projeye ilişkin şu açıklamayı yaptı:

"2 yıldır üzerinde çalıştığımız Doğa İçin Çal 10 projesini, ilk projemiz olan Divane Aşık Gibi' de duyduğumuz heyecan ve coşku ile yaptık. 14 Ülke ve 24 şehir dolaştık ve toplamda 20.000 km den fazla yol katettik. Bu projeye Türkiye'den ve Dünyadan 58 müzisyen gönüllü olarak destek verdi. Hepsine desteklerinden dolayı çok çok çok teşekkür ederim! 2009 Yılında Divane Aşık Gibi ile çıktığımız yolculuğa Doğa İçin Çal 10 ile devam ediyoruz... Bu yolculukta Doğa İçin Çal projesinin daha geniş kitlelere yayılmasını sağlayan siz doğa severlere de çok teşekkür ederiz! Tekrar sizlerle buluşmanın heyecanı içerisindeyiz! Doğadan çaldığın yeter Doğa İçin Çal!"

(KÜLTÜR SERVİSİ)

 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Trump: John Kelly yıl sonunda görevinden ayrılacak

SONRAKİ HABER

Libyalı komutan: Türk gemilerini batırma emri aldım

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa