08 Aralık 2018 20:21

Çorlu'daki tren kazasında yaşamını yitirenler anısına fotoğraf sergisi

Çorlu'da meydana gelen tren kazasında yaşamını yitiren 25 kişinin anısına ilçede fotoğraf sergisi açıldı: 'Adalet rayların altında kalmayacak!'

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde geçtiğimiz 8 Temmuz'da meydana gelen tren kazasında yaşamını yitiren 25 kişinin anısına fotoğraf sergisi açıldı. Kazada 25 kişi yaşamını yitirmiş, 240 kişi de yaralanmıştı.

İlçedeki bir alışveriş merkezinde kurulan serginin açılışına CHP Tekirdağ milletvekilleri İlhami Özcan Aygun, Candan Yüceer, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ile kazada hayatını kaybedenlerin aileleri, yakınları, kazadan yaralı kurtulanlar ve vatandaşlar katıldı.

Kazada yaşamını yitirenlerin yakınları fotoğraflara bakarak gözyaşı döktü. Faciada 13 yaşındaki kızı Bihter Bilgin ile iki kız kardeşini ve 5 aylık yeğeni Beren'i kaybeden Zeliha Bilgin, "Bizler kimleri kaybettik, onları anlatmak için bu sergiyi düzenledik. Adalet rayların altında kalmayacak ve bunun için mücadelemiz sürecektir. Türkiye'de adaletin olduğuna inanmak istiyoruz. Bilirkişi raporunu kesinlikle kabul etmiyoruz" dedi.

Kazada oğlu Oğuz Arda Sel ile eşi Hakan Sel'i kaybeden Mısra Öz ise "Sergiyi düzenleme amacımız, kazada hayatını kaybedenlerin yakından tanınması. Çünkü herkes birbirinden kıymetli, bu ülkenin giden nice güzel canları. Umarım bu tür olaylar bundan sonra kimsenin başına gelmez" diye konuştu.

Kazada yaşamını yitiren kızı Bahar'ın fotoğraflarına bakarken gözyaşlarına hakim olamayan Nergis Koçman ise "Canım kızım, seni çok özledim. Yavrum benim, senin yokluğuna halen alışamadım, alışamıyorum. Sensiz günlerimiz geçmiyor" dedi. (Tekirdağ/DHA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Gazetecilik Bölümü öğrencisi Berivan Bila tutuklandı

SONRAKİ HABER

Kalın'dan Davutoğlu'na yanıt: Erdoğan'ın mal varlığı bellidir

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa