07 Aralık 2018 15:18

Leyla Güven için B1 vitamini başvurusuna cevap verilmiyor

Leyla Güven'in avukatı Cemile Turhallı Balsak, Güven’e B1 vitamini verilmesi talebine cezaevi idaresinin yanıt vermediğini söyledi.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

DTK Eş Başkanı ve HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in başlatmış olduğu süresiz dönüşümsüz açlık 30. gününe girdi. Güven’in avukatları İHD Diyarbakır Şubesi’nde Güven’in durumuna ilişkin basın açıklaması yaptı.

Açıklamada konuşan Güven’in avukatlarından Cemile Turhallı Balsak, Güven’in açlık grevinin kritik bir sürece girdiğini belirterek, taleplerinin dikkate alınması gerektiğini ifade etti. Güven’in kilo kaybı, baş dönmesi, unutkanlık, baş ağrısı gibi sağlık sorunlarının ortaya çıktığını belirten Balsak, Güven’e B1 vitamini verilmesinin önünde hiçbir engel bulunmamasına rağmen başvurdukları cezaevi savcısı ve idaresinin bu konuda kendilerine yanıt verilmediğini söyledi. Balsak, Güven’in açlık grevinin kritik bir sürece evirildiğini talebinin karşılanmadığı takdirde diğer cezaevlerinde başlatılan açlık grevleriyle toplumsal bir travmaya yol açacağını ifade etti. (Diyarbakır/EVRENSEL)


MIZRAKLI’DAN SESSİZLİK ELEŞTİRİSİ

HDP Diyarbakır Milletvekili Selçuk Mızraklı, Leyla Güven’in tecride karşı 30’uncu gününe ulaşan açlık grevi eylemine dair hükümetin takındığı sessizliği eleştirdi.

Mızraklı, Leyla Güven’in başlattığı eylemin, aslında Türkiye’de yaşananlara bir bütünen itiraz olduğunu ifade etti. Leyla Güven’in sağlığının Adalet Bakanlığı’nın sorumluluğunda olduğunu belirten Mızraklı, başta vitaminler olmak üzere tıbbi olarak iyi takip edilmesi gerektiğini söyledi. Hükümete barış ve çözümün sağlanması noktasında çağrıda bulunan Mızraklı, “Hukuksuzluklar son bulmalıdır” dedi. (DİYARBAKIR)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Ergül Altan: Küçük ışıklarla, ışıltılarla çıkacağız yola

SONRAKİ HABER

Yeni Zelanda'da Whakaari Yanardağı patladı: 20 yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa