07 Aralık 2018 12:55

Sarıya boyalı parke taşını 'külçe altın' diyerek 50 bin TL'ye sattılar

Afyonkarahisar'da 2 kişi, sarıya boyanmış parke taşını 'külçe altın' diyerek 50 bin liraya Eskişehir'de hayvancılık yapan Yasin A.'ya sattı.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Afyonkarahisar'da Hakan Ö. ve Muhammet T., sosyal medyadan tanıştıkları Eskişehir'de oturan Yasin A.'ya, külçe altın diye parke taşı sattıkları iddiasıyla gözaltına alındı.

Bolvadin ilçesinde oturan Hakan Ö. ve Muhammet T., külçe altın olduğunu iddia ettikleri sarıya boyanmış parke taşını 50 bin liraya satmak için, Eskişehir'de hayvancılık yapan Yasin A. ile sosyal medya üzerinden anlaştı. Eskişehir'den 5 Aralık Çarşamba günü Bolvadin'e gelen Yasin A., Bolova Kavşağı'nda Hakan Ö. ve Muhammet T. ile buluştu.

Yasin A., külçe altın aldığını düşünerek 50 bin lira ödedi. Yasin A., daha sonra yaptığı kontrolde aldığı külçenin sarıya boyanmış parke taşı olduğunu fark edince Bolvadin İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne şikayetçi oldu. Mobese kameraları ve çevredeki işyelerinin güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen ekipler, aynı gün Hakan Ö. ve Muhammet T.'yi gözaltına aldı. Şüpheliler emniyetteki ifadelerinin ardından dün çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. (Afyonkarahisar/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

‘Elektrik fiyatları düşürülsün, faturalardaki paylar kaldırılsın’

SONRAKİ HABER

Çocukları istismara uğrayan anne davadan vazgeçirilmeye zorlanıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa