07 Aralık 2018 09:58

Homofobik paylaşımları tepki çeken Kevin Hart Oscar'ı sunmayacak

'En büyük korkum oğlumun gay olması' benzeri paylaşımları nedeniyle tepki çeken Kevin Hart, Oscar Ödül Töreni'ni sunmaktan vazgeçtiğini duyurdu.

Fotoğraf: kevinhart4real/Instagram

Paylaş

Geçmiş yıllarda yapıtığı homofobik paylaşımları tepki çeken ABD'li komedyen Kevin Hart, Oscar Ödül Töreni'nin sunuculuğunu üstlenmekten vazgeçtiğini duyurdu.

'DAHA ÖNCE BU KONUDA BİRÇOK KEZ AÇIKLAMA YAPTIM'

91'inci Oscar Ödül Töreni'nin sunucusu olarak açıklanan Hart, Instagram hesabından paylaştığı videoda, sosyal medyada eşcinselleri hedef alan paylaşımları sebebiyle özür dilemesi istenince sunuculuk görevini üstlenmekten vazgeçtiğini açıkladı. Hart, videoda Sinema Sanatları ve Bilim Akademisi'nin kendisine ültimatom verdiğini belirtti ve "Geçmişte LGBTQ topluluğuna yönelik sarf ettiğiniz sözleriniz için özür dileyin ya da başka bir sunucuyla yolumuza devam etmeliyiz" denildiğini aktardı. Daha önce bu konuda birçok kez açıklama yaptığını belirten Hart, artık özdür dilemek istemediğini belirtti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I know who I am & so do the people closest to me. #LiveLoveLaugh

Kevin Hart (@kevinhart4real)'in paylaştığı bir gönderi ()

'KULLANDIĞIM DUYARSIZ KELİMELER İÇİN İÇTENLİKLE ÖZÜR DİLERİM'

Ardından Twitter'dan da bir paylaşım yapan Hart, "Bu yıl düzenlenecek olan Oscar Ödül Töreni'nin sunuculuğunu yapmaktan vazgeçtim çünkü bir çok yetenekli sanatçı tarafından kutlanması gereken gecede dikkat dağıtmak istemiyorum. Geçmişte LGBTQ için kullandığım duyarsız kelimeler için içtenlikle özür dilerim" ifadelerini kullandı.

'EN BÜYÜK KORKUM OĞLUMUN GAY OLMASI' DEMİŞTİ

Hart, 2009 ve 2011 yılları arasında "Eğer eve geldiğimde oğlumu kızımın bebekleriyle oynarken görürsem, onları kafasında parçalarım ve bunun eşcinsellere özgü bir davranış olduğunu söylerim" ve "En büyük korkum oğlumun gay olması" şeklinde paylaşımlar yapmış ve şiddetli tepkiyle karşılaşmıştı.

ABD merkezli LGBTİ örgütü GLAAD, komedyenin paylaşımlarının nefret içerdiğini belirtmişti. (DIŞ HABERLER)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kolombiya'da eğitime daha fazla kaynak isteyen öğrenciler sokakta

SONRAKİ HABER

Yeni Zelanda'da Whakaari Yanardağı patladı: 20 yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa