07 Aralık 2018 01:52

Denizli'de CHP Buldan teşkilatı istifa etti

CHP Buldan İlçe Teşkilatı görüşleri alınmadan belediye başkan adayı belirlenmesi nedeniyle istifa ettiklerini duyurdu.

Denizli'de CHP Buldan teşkilatı istifa etti

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Denizli'de, CHP Buldan İlçe Yönetim Kurulu ile Kadın ve Gençlik Kolları başkanları, görüşleri alınmadan belediye başkan adayı belirlendiği gerekçesiyle istifa etti.

Alınan bilgi göre, CHP Buldan İlçe Başkanı Özkan Beşenk, Yönetim Kurulu üyeleri ile Kadın ve Gençlik Kolları başkanları, mevcut Belediye Başkanı Mustafa Gülbay'ın yerine Hikmet Şenözen'in aday gösterilmesinin ardından toplu olarak istifalarını sundu.

Karar defterine yazdıkları istifa dilekçesinde, görüşleri alınmadan belediye başkan adayının belirlendiğini anlatan Beşenk, belediye başkan adayının açıklandığını basından öğrendiklerini belirtti.

Beşenk, "Sanki yönetim aksi bir yönde hareket ediyormuş da oldubittiye getirmek gibi bir yol tutulması kabul edilemez. Zaten mevcut adayın kendi ekibiyle çalışmasının önünü açmak adına önceden istifa kararını değerlendirmiştik. Bu son durumdan sonra bu koltuklarda oturarak bu il yönetimi ve genel merkez temsilcileriyle sağlıklı bir çalışma yapılamayacağı da aşikardır" ifadelerini kullandı. 

Buldan'da CHP'li Belediye Başkanı Mustafa Gülbay'ın yerine Hikmet Şenözen aday gösterilmişti. (AA)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Çepeçevre Yaşam - Aydın Kızılcaköy halkının JES'e karşı direnişi

SONRAKİ HABER

"Dünyanın en hızlı" piyanisti Maksim Mrvica İstanbul'da konser verdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa