06 Aralık 2018 16:29

Meksika Devlet Başkanı: Trump ile görüşeceğiz

Meksika Devlet Başkanı ABD Başkanı Trump ile ABD’ye doğru ilerleyen ve Meksika’ya ulaşan göçmen konvoyu ile ilgili görüşeceklerini açıkladı.

Fotoğraf: Bruno Gallardo/AA

Paylaş

Meksika’nın yeni Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, ABD Başkanı Donald Trump ile ilişkilerinin “iyi” olduğunu belirterek, Orta Amerika ülkelerinden yola çıkarak ABD’ye doğru ilerleyen ve Meksika’ya ulaşan göçmen konvoyu ile ilgili muhtemelen yakında görüşeceklerini belirtti.

Lopez Obrador, Orta Amerika’dan ABD’ye ulaşmak için yola çıkan ve Meksika’ya varan göçmen konvoyu ile ilgili iki ülkenin, istihdam imkanları oluşturmak üzere Orta Amerika için kalkınma yardımı konusunda hemfikir olabileceğinden umutlu olduğunu belirterek, böylece kimsenin göç etmek zorunda kalmayacağını söyledi.

Obrador, “Sürekli iletişim halindeyiz ve iletişim iyi. İlişkiler iyi. Büyük ihtimalle ilerleyen günlerde özellikle bu konu hakkında, göçmen mevzuunda Başkan Donald Trump ile görüşeceğiz” dedi.

Birleşmiş Milletler (BM), Orta Amerika’dan ABD’ye ulaşmak için yola çıkan göçmen konvoyuna 7 binden fazla kişinin katıldığını, bunlar arasında 2 bin 300 çocuk bulunduğunu tahmin ediyor. (DIŞ HABERLER)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Örma Tekstil'de işçi kıyımı: 150 işçi kriz gerekçesiyle işten atıldı

SONRAKİ HABER

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü "bağış parasıyla tatile gittiği" iddiasını yalanladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa