05 Aralık 2018 16:22

PTT’nin müdahillik şartı

Diyarbakır’da PTT çalışanı ve yöneticileri, Yılmaz Tekin’e yapılan saldırıyı kınadı.

Fotoğraf: MA

Paylaş

Diyarbakır’da PTT çalışanı ve yöneticileri Yılmaz Tekin’e yapılan saldırıya tepki gösteren HABER-SEN Şube Sekreteri Sabri Gündüz, PTT’nin açılan soruşturmada mala zarar gelmediği gerekçesiyle müdahil olmadığını söyledi.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonuna (KESK) bağlı, bağlı Basın Yayın İletişim ve Posta Emekçileri Sendikası (HABER-SEN) Diyarbakır Şubesi, yöneticilerinin saldırıya uğramasına ilişkin PTT Başmüdürlüğü önünde basın açıklaması düzenledi.

Sendika yöneticileri ve üyelerinin katıldığı açıklamada, “PTT emekçilerine yönelik saldırıyı kınıyoruz. Önce emekçi” yazılı pankart açıldı.

‘PTT SORUŞTURMAYA MÜDAHİL OLMADI’

Açıklama yapan Haber-Sen Şube Sekreteri Sabri Gündüz, her gün PTT çalışanlarına yönelik şiddet haberleriyle sarsıldıklarını belirterek, PTT Genel Müdürlüğüne bildirmelerine rağmen hâlâ çalışanların güvenliğinin önemsenmediğini söyledi. Gündüz, PTT Merkez Müdürlüğü önünde mobil araçta çalışan şube yöneticileri Yılmaz Tekin’in saldırıya uğradığını kaydetti. Saldırıyla ilgili PTT Müdürlüğünün mala zarar gelmediği gerekçesiyle soruşturmaya müdahil olmadığına dikkat çeken Gündüz, “Bu konuyla ilgili PTT Merkez Müdürlüğü, Baş Müdürlük ve Genel Müdürlük nezdinde yaptığımız başvurularda kurumun olayla ilgili yürütülen soruşturmaya müdahil olması istenmiş; ama maalesef kurum müdahil olmak istememiştir. Müdahil olmama gerekçesi olarak da kuruma ait herhangi bir demirbaş eşyaya herhangi bir zarar verilmemesi gösterilmiştir. Bu durum, PTT emekçilerine verilen değeri gözler önüne sermiştir” diye konuştu.

‘GEREKLİ TEDBİRLER ALINMALI’

PTT çalışanlarının güvenliğinin olmadığını dile getiren Gündüz, yapılması gerekenleri şöyle anlattı: “PTT Genel Müdürünü derhal göreve çağırıyoruz. PTT yönetimi, insan hayatını hiçe sayan tek kişilik gişelerde çalışmaya son vermelidir. PTT şubeleri kapatılmalı veya merkezi yerlere taşınarak mutlaka güvenlik görevlileri istihdam edilmelidir. Tüm ısrarlarımıza rağmen güvenlik önlemlerinin alınmamasının nedeni PTT Genel Müdürlüğü ve AKP’nin tüccar zihniyetidir. PTT emekçilerinin canına bir zarar gelmesi halinde bunun tek sorumlusunun PTT Genel Müdürü olacağını buradan kamuoyu ile paylaşıyoruz. Şube yöneticimize ve akabinde PTT çalışanlarına yönelik yapılan tüm saldırıları HABER-SEN olarak kınıyor, gereken önlemlerin alınması için PTT yönetimini göreve davet ediyoruz.”

(Diyarbakır/MA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Ahmet Türk Mardin için HDP'den aday adayı oldu

SONRAKİ HABER

Kalın'dan Davutoğlu'na yanıt: Erdoğan'ın mal varlığı bellidir

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa