05 Aralık 2018 11:14

Salıcı: 'CHP'nin dışındaki kesimlerden de oy alabilecek aday önemli'

CHP'li Oğuz Kaan Salıcı Salıcı: ‘İşbirliği İYİ Parti, SP ve sandıkta CHP'yi destekleyeceklerle kurulmalı.’

Fotoğraf: DHA

Paylaş

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, “Türkiye'nin demokrasi standartlarını yükseltmeye ihtiyacı var. Bu ihtiyaçlara cevap verecek bir işbirliğinin sadece İYİ Parti ile değil, Saadet Partisi (SP) ile ve sandıkta CHP'yi destekleyecek bütün vatandaşlarla bu sürecin kurulması gerekiyor" dedi.

‘EN ÖNEMLİSİ DOĞRU ADAYI BELİRLEMEK’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı yerel seçimlere yönelik yürütülen ittifak görüşmelerine ilişkin açıklama yaptı. Salıcı, belediye başkan adaylarının parti meclis toplantısı yetki kurulunda konuşularak karara bağlandığını kaydetti.Salıcı, başkan adaylıklarıyla ilgili “Bizim için ne zaman açıklandığından daha önemli olan doğru aday. CHP'nin dışındaki kesimlerden de oy alabileceğini bildiğimiz adayın adaylaşması” ifadelerini kullandı.

CHP’Lİ SALICI: ‘İŞBİRLİĞİNİN İYİ PARTİ, SP, CHP İLE KURULMASI GEREKİYOR’

İYİ Parti ile devam eden görüşmelere değinen Salıcı, "Görüşmeler şu an gayet iyi niyetli bir biçimde devam ediyor. Ama henüz sonuçlanmış değil. Türkiye’nin ihtiyaçlarına cevap verecek bir işbirliğine ihtiyaç olduğunu söyleyen Salıcı, “İşbirliğinin sadece İYİ Parti ile değil, SP ile ve CHP'ye gönül veren, sandıkta CHP'yi destekleyecek bütün vatandaşlarla bu sürecin kurulması gerekiyor” diye konuştu.

SALICI: ‘MASA BAŞINDA YAPILAN HİÇBİR ŞEY, SANDIKTA YAPILANDAN DAHA KIYMETLİ DEĞİLDİR’

Salıcı, “Siyasi partilerle görüşüyoruz; ancak masa başında yapılan hiçbir şey, sandıkta yapılandan daha kıymetli değildir” dedi.

İYİ Parti'nin İstanbul, Ankara ve İzmir'de CHP'ye destek vereceği, CHP'nin de Mersin gibi illerde İYİ Parti'yi destekleyeceği iddialarıyla ilgili ise Salıcı “İki parti arasında yapılan görüşmenin içeriğini basınla paylaşmaya başlarsanız, o işbirliği yerine gelmiyor demektir. Ya da o işbirliğinde bir güvensizlik ortaya çıkıyor demektir” şeklinde konuştu. (Ankara/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kızılcaköy halkı: Tel örgüler sökülmeden gitmeyiz

SONRAKİ HABER

DHA muhabirine canlı yayın sırasında tokatlı saldırı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa