11. Çevre Kısa Film Festivali başvuraları başladı

11. Çevre Kısa Film Festivali başvuraları başladı

TÜRKİYE’nin ilk ve tek çevre temalı kısa film etkinliği olan Uluslararası Çevre Kısa Film Festivali’nin 11.si nisan ve mayıs 2013 tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu yıl festival kapsamında kısa film ve kısa film öykü olmak üzere 2 yarışma düzenleniyor. Her iki yarışma için de son başvuru tarihi 1 Mart 2013 beli

TÜRKİYE’nin ilk ve tek çevre temalı kısa film etkinliği olan Uluslararası Çevre Kısa Film Festivali’nin 11.si nisan ve mayıs 2013 tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu yıl festival kapsamında kısa film ve kısa film öykü olmak üzere 2 yarışma düzenleniyor. Her iki yarışma için de son başvuru tarihi 1 Mart 2013 belirlendi.
Çevre temasını doğrudan ya da dolaylı olarak ele alan kısa filmlerin yer alacağı yarışma, her yıl olduğu gibi yine 3 kategoride gerçekleştiriliyor. Kurmaca, belgesel ve canlandırma türlerinde kısa filmlerin başvurabileceği yarışmada her dalda ödül verilecek. Kurmaca ve canlandırma dalları için en çok 20 dakika, belgesel filmlerin ise en çok 30 dakika olması gerekiyor. Yarışmaya kabul edilen ve ön elemeyi geçen tüm filmler, festival gösterim programına  alınacak. Festival ve yarışmalar hakkında www.cevrefilm.org ve [email protected] İnternet adreslerinden detaylı bilgi alınabilir. (KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net